Веселиновский район » Новини
Українська | Русский | English
Главная Перелік адміністративних послуг Протидія корупції Учасникам АТО та членам їх сімей Добровільне об'єднання громад Я МАЮ ПРАВО!

Новини

Засідання координаційної ради з питань сім’ї і жінок

20/06/2018

    19 червня 2018 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Анжеліни Дрозд відбулося засідання координаційної ради з питань сім’ї і жінок.

   У ході засідання члени ради розглянули питання: про проблемні ситуації, які виникають у ході інспектування та соціального супроводу сімей та осіб, які опинились у складних життєвих обставинах в Катеринівській, Новосвітлівській та Ставківській сільських радах, про роботу закладів освіти району по профілактиці правопорушень, попередження злочинності серед неповнолітніх, про надання допомоги на дітей одиноким матерям, про пологи та аборти у дівчат від 14 до 17 років та проведення профілактичної роботи медичних працівників та працівників освіти з даного питання.

   Розкриваючи перше питання, фахівець із соціальної роботи Веселинівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Любов Гончарик детально проаналізувала ситуацію в кожній родині, що опинилася в складних життєвих обставинах, доповіла про позитивні результати супроводу та проблемні питання, що потребують подальшого вирішення.

   Головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрацій Ольга Мільшина розповіла про проведену роботу щодо попередження злочинності та правопорушень серед неповнолітніх у навчальних закладах району. Протягом 2018 року у школах працювали ради з профілактики правопорушень, проводилися заходи правоосвітньої спрямованості як з учнями (бесіди, виховні години, «круглі столи, тощо), так і з батьками (питання розглядалися на батьківських зборах). Проведено обхід багатодітних та малозабезпечених сімей, складено відповідні акти обстеження. Проведено бібліотечні уроки, на яких висвітлювалося питання про заборону тютюнопаління, вживання алкоголю  на тему «Шкідливим звичкам скажем – НІ» та обговорювались питання кримінальної відповідальності неповнолітніх за вживання наркотичних речовин. Профілактичною роботою були охоплені всі учні загальноосвітніх закладів району.

   Начальник управління соціального захисту населення Тамара Максимова розповіла про надання допомоги на дітей одиноким матерям.

   Допомога одиноким матерям – це грошові виплати, які держава здійснює для забезпечення прожиткового мінімуму дитини. Законодавство, яке регулює порядок призначення та виплати допомоги одиноким матерям: Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»; порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затверджений Постановою КМУ від 27.12.2001 р. №1751; методика обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, затверджена наказами Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України від 15.11.2001 р. № 486/202/524/455/3370.

   Допомога одиноким матерям на дітей надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Розмір допомоги не є сталим та конкретним. Станом на січень 2018 р. розмір прожиткового мінімуму для дитини до 6 років становить 1492,00 грн.

   Згідно із ст.18-1 Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває у шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на отримання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має.

   Тамара Леонідівна звернула увагу на нездорову тенденцію шахрайства з боку жінок, які отримують статус одиноких матерів, не оформлюючи повне батьківство дитини. Це порушення прав дитини, та незаконне використання державних коштів. Працівниками  управління соціального захисту населення райдержадміністрації через суд доводяться випадки шахрайства, тому доповідач просила, щоб інші соціальні служби звертали увагу на такі випадки та інформували управління соціального захисту населення про порушення.

   По останньому питанню районний гінеколог Веселинівської ЦРЛ Тетяна Широкова повідомила, що у районі не зареєстровано випадків ранньої вагітності у віці 14-15 років. У 5 випадках 16-17-річних, вагітність бажана, і лише одна мати отримала статус одиначки. Сімя знаходиться під соціальним супроводом. Члени координаційної ради звернули увагу про важливість профілактичної роботи медичних працівників та працівників освіти з даного питання.

   За результатами засідання координаційної ради з питань реалізації державної політики стосовно сім’ї і  жінок прийняті рішення, які підлягають обов’язковому виконанню у визначені строки.

 

Всі новини →