Веселиновский район » Новини
Українська | Русский | English
Главная Перелік адміністративних послуг Протидія корупції Учасникам АТО та членам їх сімей Добровільне об'єднання громад Я МАЮ ПРАВО!

Новини

Відкриття табору

21/06/2018

 У післявоєнний період, аж до 90-х років, більшість таборів в СРСР створювалося за профспілковим (у системі ВЦРПС), відомчим принципом – при підприємствах та установах для дітей співробітників. Іноді відомчі табори мали профільний характер, пов'язаний з діяльністю тієї чи іншої установи. Рівень матеріального забезпечення табору також прямо залежав від бюджету підприємства. У період Перебудови існував досвід переходу деяких таборів на госпрозрахунок, самофінансування, або кооперативну основу. Таким чином, було покладено початок комерціалізації дитячого відпочинку. Згодом деякі дитячі табори були викуплені або орендовані комерційними структурами туристичної спрямованості.

      Вже  більше 30-ти років, як на Веселинівщині створено оздоровчий табір «Веселинка», який розташований у Варюшинському лісі на березі  р. Південний Буг. Тож давайте згадаємо, як це було…

        Розпочато будівництво оздоровчого табору  в селі Варюшине в 1989 році  на 250 місць за ініціативою 1-го секретаря райкому партії Анатолія  Головатого.  Будувався табір силами бувших колгоспів, радгоспів, підприємств та організацій району.

           Пайову участь у будівництві  оздоровчого табору брав дослідно-експериментальний завод «Кристал».

         Розпорядженням голови Веселинвівської районної Ради народних депутатів Миколаївської області від 01.06.1989 року № 61-р кожному колгоспу, радгоспу, підприємству та організації району було визначено суму пайового внеску для послідуючого перерахунку на розрахунковий рахунок оздоровчого табору.

  Рішенням виконавчого комітету Веселинівської районної Ради народних депутатів Миколаївської області від 05.07.1991 року № 134-р  та постановою виконкому районної Ради народних депутатів, Ради агропромислового об’єднання, президії райкому профспілки робітників агропромислового комплексу району від 11.07.1991 року затверджено акт державної комісії про введення в експлуатацію  оздоровчого табору «Чайка»  на 250  чоловік (22 лютого 2005 року в державному реєстрі зареєстровано, як оздоровчий табір під назвою «Веселинка»)

      Штатна чисельність працівників становила  на оздоровчий період - 65 чоловік, в тому  числі начальник табору, завідуючий господарською частиною, було 20 вихователів та 13 піонервожатих, інструктори з плавання та фізкультури, музикальний працівник, лікар, медсестра, санітарка, кіномеханік, працівники кухні - 6 чол., водій, садівник  та інший обслуговуючий персонал.

         Ось таким нелегким шляхом прийшов наш табір. Дуже приємно, що він зберігся й до даного часу.

     Сьогодні, 20 червня 2018 року керівництвом Веселинівської  районної державної адміністрації організовано офіційне відкриття табору  «Веселинка». В заході взяли участь голова райдержадміністрації Анантолій Філімонов, перший заступник голови райдержадміністрації Анжеліна Дрозд, заступник голови Веселинівської районної ради Олена Загорулько, директор табору «Веселинка» Валентина Волощук, , начальник відділу оствіти райдержадміністрації  Михайло Маркін, головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Валентина Овчар, начальник фінансового управління райдержадміністрації Валентина Михайлова, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Тамара Максимова, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Олена Дикусар, директор центру соціальних служб для дітей сім’ї та молоді Ольга Ярчук, директор центру соціального обслуговування населення Петро  Христюк, в.о.сектору культури, національностей та релігій райдержадміністрації Ніна Бойчук, голова районної партії «Наш край»  Сергій Свердан, депутат районної ради від партії «Наш край» Ольга Демяненко, батьки, представники  ЗМІ.

      Сектором культури, національностей та релігій райдержадміністрації організовано святкову програму з залученням дітей, які оздоровлюються в таборі. Відповідно до вікових категорій в таборі дітей поділено на чотири загони під назвами: «Борці», «Смайлики», «Бемс» та «Торнадо».

       Офіційна частина відкриття табору розпочалася  підняттям державного прапору під державний гімн України.

       До присутніх звернувся голова райдержадміністрації Анатолій Філімонов з наступними словами :  « Діти - це наше буття, наше майбутнє,наша старість. Сьогодні ми з вами зібрались для того, щоб відкрити цей табір,щоб оздоровити підростаюче покоління. Мета влади  - створити для дітей шкільного віку активний та пізнавальний відпочинок  в час  канікул. Учасники  табору повинні перебувати  в теплій  та радісній  атмосфері, в якій весело та корисно  проводитимуть свій  відпочинок., і ми для цього робитимемо все можливе. За цих 19 днів діти  братимуть  участь у творчих майстернях, спортивних  змаганнях, командних  іграх, навчаютимуться спілкуватись  в колективі, здобуватимуть  впевненість, мотивацію  до навчання - розвитку особистості. Але найголовнішим  завданням для колективу табору залишається питання, якими будуть враження дітей після того, як вони залишать територію табору. Я вірю, що у дітей будуть тільки позитивні враження!» Також з вітальним словом до дітей та присутніх звернулися Олена Загорулько – заступник голови Веселинівської районної ради Валентина Волощук – директор табору «Веселинка», старша вожата табору Валентина Кравченко, а також Сергій Свердан - голова районної організації політичної партії «Наш край», який не прийшов з порожніми руками та подарував дітям різноманітні ігри для цікавого дозвілля.

         Представниками правоохоронних органів представлено дітям макет зброї, шоломи та бронежелети, які діти з цікавістю оглядали, особливо хлопчики.

     В 2017 - 2018 році з місцевих бюджетів виділено  чи малий фінансовий ресурс  для табору, що дало змогу провести капітальний ремонт одного та поточні ремонти 3-х будиночків, придбати нові меблі, постільну білизну, текстиль, гардини, посуд та інше.

    На облаштування табору та зміцнення його матеріально-технічної бази з місцевих бюджетів району цього року виділено  біля 200 тис. грн.

     Керівництвом Веселинівської райдержадміністрації та сільськими головами району докладено усіх зусиль для того,щоб розпочати оздоровчу кампанію для дітей в таборі «Веселинка». Саме в цьому таборі  оздоровлюються 110 дітей. Це діти учасників антитерористичної операції, діти з малозабезпечених та багатодітних сімей, діти сім’ї, яких переселені з окупованих територій, діти сім’ї яких опинились в складних життєвих ситуаціях та просто обдаровані діти. Влада не збирається зупинятися на досягнутому, і в подальшому буде працювати над вдосконаленням роботи у всіх напрямках для більшої кількості оздоровлення дітей усіх пільгових категорій. Діти повинні згадувати про літо в дитинстві з посмішкою на обличчі.

         Оздоровча кампанія на території Веселинівського району триває з початку  червня поточного року. Працювало 12 пришкільних таборів в школах району. Протягом року діти Веселинівщини оздоровлювались в таборах та санаторіях України.

 

 

Всі новини →