Веселиновский район » Новини
Українська | Русский | English
Главная Перелік адміністративних послуг Протидія корупції Учасникам АТО та членам їх сімей Добровільне об'єднання громад Я МАЮ ПРАВО!

Новини

Від примусу – до рекрутингу й сервісу. В Україні триває реформування військкоматів.

21/06/2018

    Уряд України прийняв рішення, а саме розпорядження від 19 липня 2017 року   № 492-р «Про реалізацію пілотного проекту щодо утворення територіального центру комплектування та соціальної підтримки», яке передбачається реформування та забезпечення ефективного функціонування місцевих органів військового управління – військових комісаріатів. Дане розпорядження прийняте на виконання вимог Указу Президента України від     6 червня 2016 року «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України» від 20 травня 2016 року «Про Стратегічний оборонний бюлетень України» щодо створення на базі військових комісаріатів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Це буде сприяти забезпеченню прозорості в системі надання послуг військовозобов’язаним, резервістам, військовослужбовцям, ветеранам війни та військової служби, пенсіонерам з числа військовослужбовцям Збройних Сил України та членам їх сімей, удосконалення порядку комплектування військ (сил) особовим складом та організації оборонно-мобілізаційної роботи. 

   При втіленні в життя  пілотного проекту адміністративно-примусові функції райвійськкоматів мають трансформуватися в рекрутингові та соціально сервісні центри, відповідно до міжнародних стандартів, тобто буде створено територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (далі ТЦК та СП).  Необхідно відійти від радянських військкоматів, військкомат потрібен для того, щоб надавати послуги, але це не має відволікати від внутрішніх завдань – роботи з документами, мобілізованими, підготовкою кадрів.

   У військкоматах буде створена відкрита та закрита зона. У відкритій зоні встановлять прозорі двері – «для зменшення корупційної складової». При звернені за послугою до ТЦК та СП військовослужбовця, ветерана чи призовника за довідкою, не потрібно «бігати» по кабінетах, все буде в одному місці. У холах облаштують «рецепцію», яка працюватиме за принципом відкритого вікна. Працівник ТЦК та СП відповідатиме на всі запитання відвідувачів, а якщо питання будуть специфічного напрямку – викликатимуть відповідного працівника. Також з часом ТЦК та СП зможуть працювати з громадянами онлайн.

   У рамках вищезазначених реформувань, з метою взаємодії Веселинівського РВК та райдержадміністрації з питань формування ТЦК та СП у Веселинівському районі до кінця 2018 року, головою райдержадміністрації  та військовим комісаром погоджено відповідний план взаємодії в даному напрямку.   

Всі новини →