Українська | Русский | English
Головна Перелік адміністративних послуг Програми Запобігання корупції Взаємодія із громадськістю Фотогалерея Учасникам АТО та членам їх сімей Добровільне об'єднання громад

Наша робота

 Відкриття дитячого садочка в с.Покровка

 

  

 

 

 

   Працівники служби у справах дітей райдержадміністрації прийняли участь у тренінзі на тему: "Оптимізація медичної допомоги ВІЛ+ людям м.Миколаїва та Миколаївської області", "Добровільне консультування і тестування на ВІЛ", який відбувся 10-12 жовтня 2017 року.

 

        Проведення рейду "Діти вулиці" на території смт Токарівка

     

                                        

 

 Інформація  про    хід  виконання районної Комплексної програми захисту прав дітей Веселинівського району « Дитинство» на 2013-2017 роки»   

Станом на 30.09.2017 року  на  первинному  обліку  служби у справах дітей райдержадміністрації   перебуває  77 дітей, із  них  48 -  проживають в сім’ях   опікунів  та  піклувальників,   17 –  проживають  у  прийомних   сім’ях, дитячому будинку сімейного типу, 11 -  перебувають   у   державних   закладах, 1– на тимчасовому влаштуванні.

  Із загальної  кількості  зазначеної  вище  категорії дітей 36  -  мають статус    дітей  – сиріт, 41 –  дітей,  позбавлених   батьківського   піклування.

За 9 місяців поточного року виявлено без батьківського  піклування 10 дітей, з них: 2 надано статус дитини - сироти, 8 - дітей, позбавлених батьківського піклування. З вищевказаних категорій дітей було влаштовано: 5 дітей -  під   опіку, 1 дитину - тимчасово влаштовано до ЦСПРД м. Южноукраїнськ, 1 дитина - в Миколаївському будинку дитини, 3 дітей – в ПТУ.

 З метою забезпечення права дітей на усиновлення, службою у справах дітей райдержадміністрації протягом звітного періоду складено 2 анкети і передано для постановки на регіональний облік з усиновлення. При влаштуванні дітей, які набули статусу дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм влаштування не допускається роз’єднання  рідних братів, сестер.

Службою  у  справах   дітей   райдержадміністрації  забезпечується нагляд  за   умовами  проживання  і  виховання 11 усиновлених  дітей  за місцем проживання  усиновлювачів  до  досягнення   дітьми   18  років, шляхом перевірки   їх  умов  виховання та утримання, про що складаються відповідні звіти. Порушень  прав  усиновлених  дітей  не виявлено,  до суду з позовом про позбавлення усиновителів батьківських прав  не зверталися.

Працівниками служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться  просвітницька робота серед населення району стосовно сімейних форм  виховання, таких  як  прийомні   сім’ї   та   дитячі  будинки   сімейного   типу. З цією метою було розроблено графік інформаційних кампаній, проведено 33 заходи та охоплено 330 осіб.

Станом  на 30.09.2017 року на підпорядкованій території   функціонує  9 прийомних сімей, в яких проживає та виховується  18  дітей  цих  же категорій.

Служба у справах дітей забезпечує захист житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З цією метою забезпечується своєчасне подання клопотань до сільських та селищних рад щодо постановки дітей вказаних категорій, які досягли 16 років, на квартирний та соціальний квартирний облік. Станом  на 30.09.2017 року подано 5 відповідних клопотань.

З метою покращення роботи із соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності і безпритульності, вчиненню неповнолітніми  правопорушень та злочинів, службою у справах дітей райдержадміністрації  спільно з зацікавленими відомствами проводяться рейди «Діти вулиці» та рейд «Урок». В ході цих рейдів, на повідомлення різних суб’єктів соціальної роботи (Веселинівською ЦРЛ та КЗ «Веселинівським РЦ ПМСД», сільськими радами, відділенням поліції) та відповідного плану здійснюється обстеження житлово-побутових умов сімей з дітьми. Впродовж 9 місяців поточного року проведено 55 рейдів, обстежено 93 сімї, виявлено та поставлено на облік 57 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

За результатами роботи ініційовано 27 притягнень до відповідальності батьків за неналежне виховання, 23 дітей було вилучено з несприятливих умов та влаштовано до державних закладів. Після проведеної  роботи з сім’ями 17 дітей повернено в сімейне оточення.

            З метою профілактики вживання неповнолітніми алкоголю, наркотичних і психотропних речовин, раннього виявлення дітей, які вживають алкоголь та наркотичні речовини, медичними працівниками, інспекторами поліції, спеціалістами центру соціальних служб, вчителями шкіл  проводяться різноманітні заходи, серед яких: бесіди, анкетування учнів, акції на підтримку жертв.  При Веселинівському районному центрі соціальних служб для сім’ї дітей та молоді функціонує мобільно – консультативний пункт. Включно по 30.09.2017 року здійснено 24 виїзда,  охоплено просвітницькою роботою 40 населених пунктів.

На обліку відділу поліції та Веселинівського  районного центру соціальних служб перебуває 2 неповнолітніх, які засуджені до покарання без позбавлення волі. З вказаними дітьми проводиться профілактична робота, направлена на попередження скоєння повторних злочинів та правопорушень.

На контролі служби у справах дітей райдержадміністрації також оздоровлення дітей в таборах відпочинку Миколаївської області. Впродовж літнього оздоровчого періоду станом на 30.09.2017 року за сприяння служби було оздоровлено 37 дітей пільгових категорій. Серед них: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – 17 осіб, діти учасників АТО – 11 осіб, діти з багатодітних сімей – 8 осіб, діти-інваліди – 1особа.

Проблематичним залишається питання забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення ними повноліття. Так як на сьогоднішній день сільськими та селищними радами не виділяються кошти на придбання житла для дітей вказаних категорій та не проводиться забезпечення соціальним житлом таких дітей.

       Засідання комісії з питань захисту прав дитини при Веселинівській райдержадміністрації

     27 вересня 2017 року відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини при Веселинівській райдержадміністрації на чолі з головою Веселинівської райдержадміністрації.

    На засіданні комісії розглядалися питання про доцільність/недоцільності повернення малолітніх та неповнолітніх дітей в сімейне оточення, питання надання дозволу законному представникові дітей (мамі)  на вчинення правочину від імені дітей, питання здійснення соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. 

    В ході розгляду питань приймалися до уваги заходи соціального супроводу сімей, прагнення батьків до повернення дітей в сім`ю, яке виражається в здійсненні конкретних заходів (лікування від алкогольної залежності, створення належних умов проживання, позитивна зміна способу життя, тощо).

    В результаті оговорення прийняті як позитивні так і неготивні рішення. Зокрема, в дві сім`ї, у яких відбулися позитивні зміни, було повернуто дітей. Стосовно однієї сім`ї прийнято рішення щодо доцільності позбавлення батьківських прав.

 

  

30 вересня - День усиновлення!

Згідно указу Призидента України від 27.11.2008 року № 1088/2008 в Україні щорічно 30 вересня відзначається День усиновлення.

Метою цього свята є привернення уваги до проблем дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вжиття заходів для забезпечення їх прав та найкращих інтересів, популяризація національного усиновлення.

Право дитини на сім`ю закріплено на міжнародному та національному законодавчому рівні і перш за все – в Конвенції Оон про права дитини, Конституції України, Сімейному кодексі України тощо. 

                                                    

   До Дня усиновлення службою у справах дітей райдержадміністрації було проведено виступ на батьківських зборах в Веселинівській опорній загальноосвітній школі  на тему «Чужих дітей не буває» та роздано буклети «Кожній дитині потрібна родина» щодо усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

          

  В зв`язку з відзначенням Дня усиновлення службою у справах дітей райдержадміністрації було проведено семінар з персоналом ДНЗ № 1 "Сонечко"  на тему «Чужих дітей не буває» та роздано буклети «Кожній дитині потрібна родина» щодо усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  

   З метою привернення уваги до проблем дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, популяризації національного усиновлення та влашування покинутих дітей до сімейних форм виховання, службою у справах дітей райдержадміністрації було проведено розповсюдження буклетів  щодо усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклуваннята «Кожній дитині потрібна родина» та буклетів щодо створення прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу "Подаруй дитині родину".

   

Всеукраїнський профілактичний захід «Урок»

Відповідно до ст.53 Конституції України та Закону України «Про загальну середню освіту», на виконання доручення заступника голови облдержадміністрації від 10.08.2017 № 1234/0/05-12/2-17, листа Міністерства Соціальної політики України від 09.08.2017 № 16038/0/2-17/37, листа служби у справах дітей Миколаївської облдержадміністрації від 15.08.2017 № 649/01.1-03, службою у справах дітей Веселинівської райдержадміністрації було організовано та проведено Всеукраїнський профілактичний захід «Урок» з метою виявлення дітей, які з різних причин з початку навчального року не приступили до занять у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах. В ході заходу було проведено обстеження житлово-побутових умов проживання дітей в сім`ях, які опинилися в складних життєвих обставинах, та проведено роз`яснювальні бесіди з батьками щодо забезпечення права дитини на навчання, бесіди з учнями та вчителями.