Головна | Перелік адміністративних послуг | Запобігання корупції | Учасникам АТО та членам їх сімей | Я МАЮ ПРАВО! | Інформація для користувачів з вадами зору |
Сектор культури, національностей та релігій
Веселинівської районної державної адміністрації
Адреса: 57001, Миколаївська обл., смт. Веселинове, вул. Мозолевського, 14,
veskultura@ukr.net , телефон – факс (05163) 2 – 21 – 49.
Режим роботи: з 800 до 1700, п’ятниця з 800 до 1600
Обідня перерва з 1200 до 1300
Вихідні дні – субота, неділя.
В.о. завідуючого сектором культури, національностей та релігій:
Бойчук Ніна Сергіївна
Графік особистого прийому громадян:
Перша та третя середа щомісяця з 900 до 1200
Графік виїзних прийомів громадян:
Згідно графіку виїзних прийомів громадян головою Веселинівської райдержадміністрації на поточний рік
Реалізацію державної культурної політики у Веселинівському районі забезпечує цілісний комплекс закладів, підпорядкованих Міністерству культури України, управлінню культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, сектору культури, національностей та релігій Веселинівської райдержадміністрації. Мережа складається з 13 клубних закладів, 13 бібліотечних закладів, музею історії с. Катеринка.
У Веселинівському районі здійснюється ряд стратегічних заходів, спрямованих на забезпечення розвитку галузі культури, покращення матеріально-технічного забезпечення, активного впровадження нових форм та методів роботи та залучення до творчого процесу всіх верств населення району.
Рішенням районної ради від 25.09.2015 було прийнято Програму розвитку культури у Веселинівському районі на період 2016 – 2020 роки «Культура 2020»
Основними напрямками роботи закладів культури Веселинівського району є:
відродження української та інших національних культур, збереження культурних традицій краю;
створення умов для розвитку самодіяльної народної творчості;
естетичне та духовне виховання дітей і юнацтва, підтримка обдарованої молоді;
забезпечення реалізації прав громадян на вільний доступ до інформації, свободу літературної і художньої творчості, доступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного громадянина;
підвищення інформаційного потенціалу бібліотечних закладів;
пропаганди закладами культури збереження культурного надбання українського народу серед населення району шляхом проведення районних фестивалів, свят, конкурсів; участі самодіяльних художніх колективів у обласних та Всеукраїнських конкурсах; організації культурно-дозвілевих програм до пам’ятних та святкових календарних дат.
З початку року в клубних закладах Веселинівського району проведено понад 500 масових заходів: святкових концертів, фестивалів, конкурсів, молодіжних дискотек, вечорів відпочинку.
До мережі Веселинівської ЦБС входить централізована бібліотечна система та 13 сільських бібліотек-філій.
Методичний кабінет Веселинівської централізованої бібліотечної системи забезпечений необхідним мінімумом технічної апаратури для здійснення методичної допомоги сільським бібліотекам-філіям району.
Сукупний бібліотечний фонд району на традиційних та електронних носіях інформації на 01.01.2018р. складає 88478 примірників.
Джерелом поповнення бібліотечних фондів ЦБС у 2018році були:
Книги по державній програмі;
Книги по обласній програмі;
Книги з районного бюджету;
Дари від організацій, установ, фізичних осіб.
За 2018 рік до бібліотек району надійшло 572 примірника,
Для поповнення фондів бібліотек ЦБС були використані:
кошти по державній програмі – 24547 грн.
кошти по обласній програмі – 6558 грн.
в дарунок – 9039 грн. 86 коп.
Загальна сума на придбану літературу становить 40145 грн.
Фонди ЦБС систематично поповнюються періодичними виданнями, які є оперативним джерелом отримання інформації з окремих питань.
Передплата періодичних видань в 2018 році становить 21312 грн.
Музей історії села Катеринівка відвідало більше 2,7 тис. чоловік.
Тематика екскурсій по музею історії с.Катеринівка:
1. Оглядова екскурсія «Катериненталь-Катеринівка» від початку заснування до сьогодення села(1817-2018 роки).
2. Перше заселення села і життя в ньому німців-колоністів на протязі 127 років(1817-1944р.р.).
3. Друге заселення села і життя в ньому катеринівчан(1944-2018)
4. Церква в житті катеринентальців та катеринівчан.
5. Школи та дошкільні заклади села.
6. Сільськогосподарські організації села з 1817 по 2018 роки.
7. Катеринентальсько-Катеринівський маслозавод.
8. Катеринівське водосховище – гідрологічний заказник.
9. Люди – гордість села.
10. Медичні установи на селі.
11. Звичаї, побут, ремесла та професії в моїм селі (1817-2018р.р.)
12. Пам’ятники та пам’ятні знаки Катеринівка та Весняної Квітки.
13. Щоб цього не повторилось – пам’ятаймо як було (екскурся в священному куточку музею про пережиті воєнні та голодоморні роки).
14. Місце вічності, спокою й пам’яті (кладовище села).
15. Вулиці мого села.
16. Катеринівська долина село єднає з двох частинок (екскурсія долиною с.Катеринівка).
17. В незабутній хаті – батьківська кімната.
В роботі музеїв впроваджуються нові ідеї щодо організації виставок та музейних зустрічей під «Деревом Родини».
Музею історії села Катеринівка Веселинівського району присвоєно почесне звання «народний».
Завжди було і залишається популярним серед населення Веселинівського району декоративно-ужиткове мистецтво. Радують своїми роботами майстри-аматори, які представляють свої роботи не тільки на конкурсах і фестивалях району, а й в області.
У Веселинівському районі на державному обліку пам'яток культурної спадщини перебувають 89 пам'яток. З них: археологічні – 67, історичні – 21, монументального мистецтва – 1. Сектором культури, національностей та релігій ведеться постійна робота щодо обстеження стану об’єктів культурної спадщини та належного утримування пам'яток. Порушень щодо використання та утримування не виявлено.
Засідання конкурсних комісій з питань проведення конкурсної процедури призначення керівників комунальних закладів культури Формат: DOC | Добавлен: 13/12/2019 11:55:34 |
127Kb ![]() |
СЕКТОР КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ІНФОРМУЄ
На виконання п. 5, ст. 215 закону України № 955- VIII від 28.01.2016 року « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури»,розпорядження голови райдержадміністрації від 16.06.2016 року № 142-р « Про затвердження Порядку проведення конкурсного відбору керівників комунальних установ, що є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ Веселинівського району», розпорядження голови райдержадміністрації від 19.08. 2016 року № 186-р «Про склад конкурсних комісій з питань проведення конкурсного відбору керівників комунальних закладів культури Веселинівського району» сектор культури повідомляє:
Перше засідання конкурсних комісій з питань проведення конкурсної процедури призначення керівників комунальних закладів культури відбудеться 8 вересня 2016 року у актовому залі районного Будинку дитячої творчості:
- засідання комісії по конкурсному відбору керівника Веселинівської централізованої бібліотечної системипочаток о 09:00;
- засідання комісії по конкурсному відбору керівника Веселинівсбкого районного Будинку культури - початок о 09:30;
- засідання комісії по конкурсному відбору керівника Веселинівського районного історичного музею - початок о 10:00.
Розпорядження голови райдержадміністрації та додатки про склад комісій додаються.
Веселинівський районний будинок культури
В центрі селища Веселинового стоїть споруда, де завжди звучить музика, пісні, а двері гостинно відчинені для всіх бажаючих прийти послухати чи прийняти участь у заходах. Це Веселинівський районний Будинок культури – центр культури та мистецтва, самобутньої народної творчості жителів Веселинівщини. Збудований у далекому 1969 році - сьогодні цей заклад надає змогу десяткам і сотням талановитих земляків розвинути свої творчі здібності, навчитися співати, танцювати, читати вірші чи грати на духовому інструменті, стати актором театру. Для цього в РБК працюють 12 творчих колективів, два з яких носять почесне звання «Народний». Ці колективи мають свою історію. Витоки заснування народного духового оркестру сягають далеких повоєнних років. Утворений як гурток художньої самодіяльності, нині - духовий оркестр (керівник Судін Віталій Михайлович) відомий далеко за межами району, тому що є не одноразовим учасником та переможцем обласних конкурсів народної творчості. Народний хор «Веселинка» (керівник Бойчук Ніна Сергіївна), створений у 1983 році, також відомий долеко за межами району, області і України. У 1991 році народний хор представляв Україну на Всесоюзній виставці досягнень народного госпораства.
Інформаційне забезпечення про життя культури, розробку найрізноманітніших сценаріїв, тематичних програм, інструктивно-методичних листів, навчання клубних працівників району здійснює методичний кабінет РБК, який очолює досвідчений працівник, ветеран культосвітньої ниви Ратушняк Лідія Григорівна. Методисти за жанрами – Троянович Андрій Миколайович та Броднікова Анжеліка Анатоліївна - проводять свою роботу цілеспрямовано і планово, намагаючись допомогти кожній людині відкрити та розвинути свої таланти. Більший відсоток робочого часу методисти віддають роботі з колективами художньої самодіяльності – театральним колективом «Букакі» та хореографічним колективом «Прайд», які є неодноразовими переможцями обласних та Всеукраїнськиї конкурсів та фестивалей.
Усі ці працівники докладають багато зусиль щоб наші концерти і свята були гарні з усіх сторін – і костюми, і виконання, театралізація та звук.
Очолює колектив культпрацівників директор районного Будинку культури Островська Євгенія Іванівна, яка є досвідченим працівником культури з багаторічним стажем роботи в цій галузі.
Життя Будинку культури – це постійний пошук нових форм роботи, цікавих засобів втілення задуманого, намагання залучити до участі в колективах все нових і нових учасників.
Про заклади культури Формат: DOCX | Добавлен: 26/08/2016 11:02:39 |
10Kb ![]() |
СЕКТОР КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ