Веселинiвський район » Культура » Заклади культури
Українська | Русский | English
Головна Перелік адміністративних послуг Запобігання корупції Учасникам АТО та членам їх сімей Добровільне об'єднання громад Я МАЮ ПРАВО!

Заклади культури

 

Сектор культури, національностей та релігій

Веселинівської районної державної адміністрації

 

Адреса: 57001, Миколаївська обл., смт. Веселинове, вул. Мозолевського, 14,

veskultura@ukr.net , телефон – факс (05163) 2 – 21 – 49.

 

Режим роботи: з 800 до 1700, п’ятниця з 800 до 1600

Обідня перерва з 1200 до 1300

Вихідні дні – субота, неділя.

 

В.о. завідуючого сектором культури, національностей та релігій:

Бойчук Ніна Сергіївна

 

Графік особистого прийому громадян:

Перший та третій вівторок щомісяця з 900 до 1200

 

Графік виїзних прийомів громадян:

Перша та третя середа щомісяця

 

Реалізацію державної культурної політики у Веселинівському районі забезпечує цілісний комплекс закладів, підпорядкованих Міністерству культури України, управлінню культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, сектору культури, національностей та релігій Веселинівської райдержадміністрації. Мережа складається з 22 клубних закладів, 24 бібліотечних закладів, 1 ПСМНЗ, 2-а музеї та кінотеатру.

 

У Веселинівському районі здійснюється ряд стратегічних заходів, спрямованих на забезпечення розвитку галузі культури, покращення матеріально-технічного забезпечення, активного впровадження нових форм та методів роботи та залучення до творчого процесу всіх верств населення району. Рішенням районної ради від 03.06.2011 було прийнято «Програму розвитку культури у Веселинівському районі на 2011 – 2015 роки»

Основними напрямками роботи закладів культури Веселинівщини є:

 • відродження української та інших національних культур, збереження культурних традицій краю;

 • створення умов для розвитку самодіяльної народної творчості;

 • естетичне та духовне виховання дітей і юнацтва, підтримка обдарованої молоді;

 • забезпечення реалізації прав громадян на вільний доступ до інформації, свободу літературної і художньої творчості, доступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного громадянина;

 • підвищення інформаційного потенціалу бібліотечних закладів;

 • пропаганди закладами культури збереження культурного надбання українського народу серед населення району шляхом проведення районних фестивалів, свят, конкурсів; участі самодіяльних художніх колективів у обласних та Всеукраїнських конкурсах; організації культурно-дозвілевих програм до пам’ятних та святкових календарних дат.

З початку року в клубних закладах Веселинівського району проведено понад 1688 масових заходів: святкових концертів, фестивалів, конкурсів, молодіжних дискотек, районний огляд самодіяльної художньої творчості. Два колективи носять почесне звання «народний»: народний хор районного Будинку культури (керівник Бойчук Н. С.), народний духовий оркестр районного Будинку культури (керівник Судін В. М.).

На базі Веселинівського РБК ведуть активну роботу хореографічний дитячо-юнацький колектив «Прайд», дитячий театральний колектив «Букакі» та гурток сольного співу. Всі вони являються активними учасниками 35 - х масових заходів проведеними Веселинівським РБК. Колективи беруть активну участь в районних, обласних а також у міжнародних та всеукраїнських конкурсах та фестивалях – оглядах.

З метою пошуку підтримки та розвитку обдарованих дітей та молоді в районному Будинку культури проведено 3 районних конкурси художньої самодіяльності, а саме:

- дитячої творчості «Перші ластівки»

- дитячої творчості «А я, україночка»

- конкурс читців «Сторінками Кобзаря»

Протягом 2014 року учасники художньої самодіяльності взяли участь в таких всеукраїнських, обласних конкурсах, фестивалях, тощо:

- в обласному конкурсі «А я україночка»;

- в обласному фестивалі-конкурсі дитячої творчості «Перші ластівки»;

- в обласному фестивалі дитячої творчості «Країна дитинства»;

- в обласному конкурсі аматорських театрів ім.. Зарницької;

- у Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена».

- обласний огляд дитячих вокальних ансамблів та фольклорних колективів «Зимові свята»

До мережі Веселинівської ЦБС входить 24 бібліотеки, саме:

 • Центральна районна бібліотека для дорослих – 1

 • Центральна районна бібліотека для дітей – 1

 • Міська – 1

 • Сільських – 21

Методичний кабінет Веселинівської центральної районної бібліотеки забезпечений необхідним мінімумом технічної апаратури для здійснення методичної допомоги сільським бібліотекам району.

Сукупний бібліотечний фонд району на традиційних та електронних носіях інформації на 01.01.2015р. складає 196634 примірників.

Джерелом поповнення бібліотечних фондів ЦБС у 2014 році були:

 • Книги по державній програмі;

 • Книги по обласній програмі;

 • Книги з районного бюджету;

 • Дари від організацій, установ, фізичних осіб.

За 2014 рік до бібліотек району надійшло 4695 примірників,

Для поповнення фондів бібліотек ЦБС були використані:

 • кошти по державній програмі – 9058 грн. 59 коп.

 • кошти по обласній програмі – 4330 грн.

 • кошти з районного бюджету – 7000 грн.

 • в дарунок – 9515 грн. 76 коп.

 • з інших джерел – 14045 грн. 14 коп.

Загальна сума на придбану літературу становить 62869 грн. 22 коп.

Фонди ЦБС систематично поповнюються періодичними виданнями, які є оперативним джерелом отримання інформації з окремих питань.

Передплата періодичних видань в 2014 році становить 18919 грн. 73 к. (в т.ч. для дітей 6488 грн. 48 коп

 

Веселинівський районний історичний музей та музей історії села Катеринівка відвідало більше 5,7 тис. чоловік. В музеях проводиться науково-дослідницька робота щодо створення сучасного літопису району.

В роботі музеїв впроваджуються нові ідеї щодо організації виставок та музейних зустрічей під «Деревом Родини».

Обом музеям району присвоєно почесне звання «народного».

 

На базі Веселинівського ПСМНЗ працюють відділи – хореографічний, фортепіанний, народний, струнно-смичковий, вокальний та естрадно-інструментального жанру.

З року в рік набирає популярності серед населення району декоративно-ужиткове мистецтво. Радують своїми роботами громаду Веселинівщини 45 майстрів-аматорів, роботи яких виставляються на районних масових заходах у виставковому залі Веселинівського РБК та музеях району.

У Веселинівському районі на державному обліку пам'яток культурної спадщини перебувають 225 пам'яток. З них: археологічні – 180, історичні – 42, монументального мистецтва – 3. Сектором культури, національностей та релігій ведеться постійна робота щодо обстеження стану об’єктів культурної спадщини та належного утримування пам'яток. Порушень щодо використання та утримування не виявлено.

 

  Засідання конкурсних комісій з питань проведення конкурсної процедури призначення керівників комунальних закладів культури
Формат: DOC | Добавлен: 21/09/2018 14:14:59
127Kb Скачать скачать

                                        СЕКТОР КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ    ІНФОРМУЄ

 

На виконання  п. 5, ст. 215 закону України № 955- VIII від 28.01.2016 року « Про внесення  змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи  у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури»,розпорядження голови райдержадміністрації від 16.06.2016 року № 142-р « Про затвердження Порядку проведення конкурсного відбору керівників комунальних установ, що є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ Веселинівського району»,  розпорядження голови райдержадміністрації від 19.08. 2016 року            № 186-р «Про  склад  конкурсних   комісій з питань проведення конкурсного відбору керівників комунальних закладів культури Веселинівського району» сектор культури повідомляє:

Перше засідання конкурсних комісій з питань проведення конкурсної процедури призначення керівників комунальних закладів культури  відбудеться 8 вересня 2016 року у актовому залі районного Будинку дитячої творчості:

- засідання комісії по конкурсному відбору керівника Веселинівської централізованої бібліотечної системипочаток о 09:00;

- засідання комісії по конкурсному відбору керівника Веселинівсбкого районного Будинку культури - початок о 09:30;

- засідання комісії по конкурсному відбору керівника Веселинівського районного історичного музею - початок о 10:00.

                                                                                                                    

Розпорядження голови райдержадміністрації та додатки про склад комісій додаються.

 

 

Веселинівський районний будинок культури

В центрі селища Веселинового стоїть споруда, де завжди звучить музика, пісні, а двері гостинно відчинені для всіх бажаючих прийти послухати чи прийняти участь у заходах. Це Веселинівський районний Будинок культури – центр культури та мистецтва, самобутньої народної творчості жителів Веселинівщини. Збудований у далекому 1969 році  - сьогодні цей заклад надає змогу  десяткам і сотням талановитих земляків розвинути свої творчі здібності, навчитися співати, танцювати, читати вірші чи грати на духовому інструменті, стати актором театру. Для цього в РБК працюють 12  творчих колективів, два з яких носять почесне звання «Народний». Ці колективи мають свою історію. Витоки заснування народного духового оркестру сягають далеких повоєнних років. Утворений як гурток художньої самодіяльності, нині  - духовий оркестр (керівник Судін Віталій Михайлович) відомий далеко за межами району, тому що є не одноразовим учасником та переможцем обласних конкурсів народної творчості. Народний хор «Веселинка» (керівник Бойчук Ніна Сергіївна), створений у 1983 році, також відомий долеко за межами району, області і України. У 1991 році народний хор представляв Україну на Всесоюзній виставці досягнень народного госпораства.

Інформаційне забезпечення про життя культури, розробку найрізноманітніших сценаріїв, тематичних програм, інструктивно-методичних листів, навчання клубних працівників району здійснює методичний кабінет РБК, який очолює досвідчений працівник, ветеран культосвітньої ниви Ратушняк Лідія Григорівна.  Методисти за жанрами – Троянович Андрій Миколайович та Броднікова Анжеліка Анатоліївна  - проводять свою роботу цілеспрямовано і планово, намагаючись допомогти кожній людині відкрити та розвинути свої таланти. Більший відсоток робочого часу методисти віддають роботі з колективами художньої самодіяльності – театральним колективом «Букакі» та хореографічним колективом «Прайд», які є неодноразовими переможцями обласних та Всеукраїнськиї конкурсів та фестивалей.

  Усі ці працівники докладають багато зусиль щоб наші концерти і свята були гарні з усіх сторін – і костюми, і виконання, театралізація та звук.

Очолює колектив культпрацівників директор районного Будинку культури Островська Євгенія Іванівна, яка є досвідченим працівником культури з багаторічним стажем роботи в цій галузі.

Життя Будинку культури – це постійний пошук нових форм роботи, цікавих засобів втілення задуманого, намагання залучити до участі в колективах все нових і нових учасників.

  Про заклади культури
Формат: DOCX | Добавлен: 26/08/2016 11:02:39
10Kb Скачать скачать

 СЕКТОР КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ

ІНФОРМУЄ
 
На виконання закону України № 955- VIII від 28.01.2016 року «Про внесення  змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи  у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури» та розпорядження райдержадміністрації № 142-р від 16.06.2016 року « Про затвердження Порядку проведення конкурсного відбору керівників комунальних установ, що є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ Веселинівського району» сектор культури надає інформацію про матеріально-технічну базу та фінансовий звіт за 2015 рік по закладам культури у яких відбудеться конкурсний відбір на посаду керівників.
 
Веселинівська централізована бібліотечна система
 
Повна назва закладу, його  адреса (з поштовим індексом), телефон:    57000, Веселинівська  централізована бібліотечна система (далі ЦБС), Миколаївська область, Веселинівський район, смт. Веселинове, вул. Мозолевського 12, тел. (05163) 2-14-03.
 
Кількість закладів
центральна районна бібліотека – 1, 
районна бібліотека для дітей – 1, 
сільські бібліотеки-філії – 22;
 
Кількість працівників – 36 чол.
центральна районна бібліотека – 10, 
районна бібліотека для дітей – 3, 
сільські бібліотеки-філії – 23;
 
Характеристика  приміщень ЦБС :
     -   Власні приміщення – 2
     -   Орендовані приміщення – 22;
     -   Індивідуальне газове опалення – 1;
     -   Індивідуальне електричне опалення – 3;
     -   Теплопостачання – 5;
 
Книжковий фонд – 195 457 екз..
Комп’ютерне забезпечення – 20 п.к., принтер – 9, ксерокс -  2, сканер - 5
Інтернет – центри – 5 закладів. 
Поповнення книжкового фонду за 2015 рік – 3665 екз. на суму 101477, 00 грн. 
Забезпечення періодичними виданнями - 1402 екз. на суму 15296 грн.
 
 
 
Фінансування ЦБС
Заробітна плата – затверджено – 1 001 959,00; профінансовано – 996 344,42.
Нарахування на заробітну плату – затверджено – 372 545,00; використано – 371 653,34.
Оплата комунальних послуг та енергоносіїв – затверджено – 161 500,00; профінансовано – 137 378,00.
Придбання – 6644,00 грн.
Поточні ремонти – 8 бібліотек на суму 27436, 00 грн.
 
Веселинівський районний Будинок культури
 
Повна назва закладу , адреса (з поштовим індексом), телефон:    57000, Веселинівський  районний Будинок культури. Миколаївська область, Веселинівський район, смт. Веселинове, вул. Мозолевського 7, тел.(05163) 2-23-71.
Кількість працівників – 13 чол.
 Характеристика будівлі : 
          2.1. Окремий будинок ; 
          2.2  Типовий проект;
          2.3 Наявність та вид опалення:   індивідуальне газове опалення
Характеристика захищеності закладу:     
          3.1. наявність та вид охорони:   охорона фізичними особами
          3.2. наявність охоронно-пожежної сигналізації:   відсутня
          3.3. наявність ґрат, металевих вхідних дверей:  заґратовані вікна 1 поверху (8 шт.), двері для технічного користування облаштовані металом (3 шт.);
4.Загальна площа  - 1491 м2,  
5. Кількість кімнат   -  11 (пл. 879 м2),    глядацький зал на 600 місць (пл. 612 м2)
6.Топкова - 1 
Санвузол - 1
 
Основні засоби:
Ноутбук, сканер, принтер, ксерокс, телевізор, DVD програвач.
Підсилювальна апаратура, радіо мікрофони, мікрофони шнурові, музичні інструменти для естрадного колективу, музичні інструменти для оркестру народних інструментів, фортепіано
Сучасне світлове обладнання сцени;
Меблі;
Крісла театральні- 504;
Творчий потенціал
Кількість творчих колективів – 7 (з них 2 зі званням «народний»)
Кількість учасників художньої самодіяльності – 94 чол. (з них дітей - 46)
Кількість масових заходів - 19.  
 
Фінансування Будинку культури
 
Заробітна плата – затверджено – 323 400,00; використано – 318 170,11.
Нарахування на заробітну плату – затверджено – 121 800,00; використано – 119 717,20.
Оплата комунальних послуг та енергоносіїв – затверджено – 131 760,00;  використано – 103 550,80.
Придбання – 39888 грн.
 
 
 
Веселинівський районний історичний музей
 
1. Повна назва закладу, його  адреса (з поштовим індексом), телефон:    57000, Веселинівський  районний історичний музей. Миколаївська область, Веселинівський район, смт. Веселинове, вул. Мозолевського 15,тел.(05163)2-11-58
 
Кількість працівників – 2 чол.
Директор – 1
Прибиральниця – 1 
 
Характеристика музейного приміщення :
          -   Окрема будівля; 
          - Пристосоване;
          -   Індивідуальне газове опалення .
 
Характеристика захищеності музейних цінностей:
-  наявність та вид охорони   - охорона фізичними особами
-  наявність охоронно-пожежної сигналізації   - відсутня
-  наявність ґрат, металевих вхідних дверей     - відсутні
 
Загальна площа 207  (кв. м.), кількість кімнат    _9_ 
Топкова., санвузол.
Кількість експонатів:  загальна 3403   , оригінальних 1745__ .
 
Основні засоби:
 
Ноутбук (AsusX55A), сканер, принтер (EpsonL300)., відеокамера., DVD-диски-15.
Вітражі-столи -5.
Подіуми-7;
Столи-3;
Столи журнальні – 5;
Крісла театральні-24;
-  Стільці офісні-6;
-  Стільці-4;
-  Рами для вітражів – 53;
- Вітражі столи(скло) -36;
- Шафа книжкова-1;
- Радіатори- 17;
- Вогнегасники-6;
- Котел газовий Рівнетерм/40 – 1.
- Газовий лічильник-1;
- Водяний  насос-1.
- Лічильник води-1.
- Електролічильник-1.
- Часи настінні-1.
- Сигналізатор загазованості -1;
- Штори для вікон-7;
- Картини-22.
 
Основний фонд музею. Класифікація предметів основного фонду.
 
                                                                               
Фінансування музею
 
Заробітна плата – затверджено – 61 450,00; використано – 60 747,78.
Нарахування на заробітну плату – затверджено – 25 540,00; використано – 25 489,37.
Оплата комунальних послуг та енергоносіїв – затверджено – 26 765,00;використано – 16 463,18.