Веселинiвський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Перелік адміністративних послуг Запобігання корупції Учасникам АТО та членам їх сімей Добровільне об'єднання громад Я МАЮ ПРАВО!

Новини

Ніколи знову

08/05/2018

У тиші урочистій до Пам'яті йдем

Що в серці відлунює грізно.

У святому мовчанні над Вічним вогнем

Схиляється наша Вітчизна.

 

 З  березня  2015 року у нашій державі вперше запровадили традицію відзначення 8 травня як дня, коли власне капітулювала нацистська Німеччина. Три роки  тому цей день визначений Указом Президента як День пам'яті та примирення.

8 травня 2018 року Веселинівщина відзначала День пам’яті та примирення біля пам’ятника визволителів Веселинівщини  героїв-богданівців.

            На урочистий мітинг-реквієм  прийшли керівництво та представники райдержадміністрації, Веселинівської селищної  ради, ветерани, очільники громадських організацій та небайдужі  жителі селища.

Керівник апарату Олена Дикусар звернулась до присутніх з наступними словами: «73 роки відділяє нас від тієї незабутньої весни 1945 року, коли наші діди у жорстокій битві вирвали долю рідної землі з пазурів нацистів. За це наш народ заплатив непомірну ціну – понад вісім мільйонів українців не повернулися до своїх домівок з війни. І сьогодні ми низько схиляємо голови перед тими, хто поклав на вівтар Великої Перемоги свої життя та здоров’я.

Дорогі ветерани, Ви пройшли крізь горе, яке довше за життя. Подарували світу тишу, та дали можливість матерям спокійно голубити дітей, на колиски яких сьогодні не лягає тінь смерті. Ми не забудемо пережитого Вами, і день 9 травня ніколи не стане звичайним весняним днем. Ми щиро вдячні Вам за священний подвиг, за твердість духу, за вірність життєвому девізу, який Ви передаєте нам у спадок».

Також з вітальним словом до присутніх звернулися: голова Веселинівської селищної ради Олександр Румянцев, заступник голови районної ради Олена Загорулько, комісар Веселинівського райвійськоматату, підполковник Сергій Чинікалов, а також учасник бойових дій та ветеран Іван Петренко.

Після виступів представників влади до підніжжя пам’ятника  героям-богданівцям військовослужбовцями було покладено гірлянду, присутніми -  травневі квіти.

Учні Веселинівської гуманітарної гімназії ім..Б.Мозолевського в обрисах нагадали про лихоліття війни та розповіли вірші про повоєнні роки.

Страшні сліди залишила Друга Світова війна. За ці роки в Україні загинув кожен шостий громадянин. У вогнище війни було втягнуто 67 держав, 80 % населення земної кулі. На території України в руїни та згарища перетворили фашисти 114 міст і 28 тисяч сіл. Друга Світова тривала довгих  шість років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 мільйонів осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто  пропав безвісти. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні.

          З кожним роком серед нас все меншає ветеранів Другої світової війни, які є взірцями мужності і людяності. Саме від них наступні покоління успадкували волю до перемоги та незламність духу, саме від них ми успадкували вільну Україну, яку ми маємо зберегти вільною та незалежною.

ПАМ'ЯТАЄМО! ПЕРЕМАГАЄМО! 

 

 

Всі новини →