Веселинiвський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Перелік адміністративних послуг Запобігання корупції Учасникам АТО та членам їх сімей Я МАЮ ПРАВО! Інформація для користувачів з вадами зору

Новини

Торгівля людьми в Україні. Актуальні ризики та вразливі групи

10/10/2018

           Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром».

      Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати добру роботу. Спритні ділки щороку використовують сотні таких шукачів.

Наша держава – це країна, з якої, як правило, здійснюється експорт жінок на світові ринки інтимного бізнесу – в Туреччину, Італію, Польщу, Іспанію, Німеччину, країни колишньої Югославії, Угорщину, Чехію, Грецію, Російську Федерацію, Об’єднані Арабські Емірати, Ізраїль, Сполучені Штати Америки та інші країни. В міжнародній системі Україна визначена як країна – постачальниця жінок. Саме громадянки України зараз складають значну частину живого «товару» на відкритих і таємних ринках Європи та Азії.

Поняття «торгівля людьми» охоплює широке коло соціальних явищ. Предметом торгівлі може бути будь-яка особа незалежно від статі та віку: чоловіки – з метою експлуатації в праці, діти – з метою використання у жебрацтві, жінки – для сексуального рабства, будь-які особи – для вилучення і трансплантації органів.

Торгівля людьми означає здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування або одержання людей шляхом погрози силою, її застосування або інших форм примусу, викрадення, шахрайстваобманузловживання владою, вразливістю положення або шляхом підкупу у вигляді платежів або вигод, для отримання згоди особи, що контролює іншу особу.

Наша країна плідно працює для запобігання торгівлею людьми. Але ми самі повинні бути уважними і обережними.

       9 та  10 жовтня 2018 року  Веселинівським  районним  центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді     проведено   захід  на тему: «Торгівля людьми в Україні. Актуальні  ризики та вразливі групи»  приурочений  Європейському дню боротьби з торгівлею людьми охоплено учнів Варюшинської та Покровської ЗОШ в кількості 75 осіб.    На заході дітей ознайомлено   з наступними формами торгівлі людьми: 

- Трудова експлуатація;

- Примусове жебрацтво;

- Примусове втягнення у злочинну діяльність;

-  Сексуальна експлуатація;

- Торгівля людьми з метою вилучення  органів.

       Захід проведено  фахівцями  із соціальної роботи Ларисою  Гончаренко та Тетяною  Чепкою.

 

                                                                                                        

 

Всі новини →