Веселинiвський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Перелік адміністративних послуг Запобігання корупції Учасникам АТО та членам їх сімей Я МАЮ ПРАВО! Інформація для користувачів з вадами зору

Новини

Я обираю життя

01/12/2018

 

        Веселинівським районним  центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Варюшинською ЗОШ І-ІІІ ст. 30 листопада 2018 року на території  Варюшинської ЗОШ І-ІІІ ст.   проведено  захід приурочений міжнародному Дню боротьби проти СНІДу   на тему: «Планета проти СНІДу».

            1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнанності про це захворювання і його профілактику. 

« Я  ОБИРАЮ ЖИТТТЯ»   - під таким гаслом відбувся даний захід в якому прийняли участь учні 1 -11 класів Варюшинської ЗОШ.

Даний захід допомагає учням усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у своєму житті.

Окрім цього, на території Веселинівського району проведено творчий конкурс  «Планета проти СНІДу». В даному конкурсі   взяли   участь   учні    шкіл:  Ставківської ЗОШ І - ІІІ ст., Катеринівської ЗОШ І -ІІІ ст., Новокатеринівської ЗОШ І-ІІІ ст., Широколанівської    ЗОШ І-ІІІ ст.,   Кубряцької    ЗОШ І-ІІІ ст.,   Покровської   ЗОШ І-ІІІ ст., Варюшинської ЗОШ І-ІІІ ст. За результатами конкурсу визначено кращі роботи учнів (малюнки, твори, вірші), які відзначено грамотами та подяками райдержадміністрації.

                              

Каталізаторами поширення ВІЛ  залишаються вживання ін’єкційних наркотичних засобів і незахищені статеві стосунки. Переважну більшість серед ВІЛ-інфікованих впродовж останніх 9 років становлять особи, які інфікувались ВІЛ статевим шляхом.          

За даними на які акцентується увага,   це те, що  статевим шляхом інфікувалось 350 осіб з 573 (61%), при вживанні ін’єкційних наркотиків – 138 осіб (24%).

Через пізнє встановлення ВІЛ-позитивного статусу спостерігається тенденція щодо збільшення кількості осіб виявлених на пізніх стадіях ВІЛ-інфекції. Тому кожній людині необхідно знати свій ВІЛ-статус, щоб у разі позитивного результату своєчасно розпочати специфічне лікування.

ВІЛ-інфекція – це хронічне інфекційне захворювання, поки що невиліковне, але наявність антиретровірусної терапії дозволяє поліпшити стан здоров’я та покращити якість життя ВІЛ-інфікованих людей на довгі роки.

За оцінками Міністерства охорони здоров’я України, станом на кінець минулого року поширеність ВІЛ серед дорослого   населення   України   (віком 15-49 років) становить 1,63%, а це означає, що в Україні найбільша епідемія ВІЛ/СНІДу в Європі та СНД. 

За даними українського СНІД-центру, лише близько 4% людей добровільно проходили тестування на ВІЛ (якщо не брати до уваги вагітних та хворих, які тестуються в обов’язковому порядку) і наразі знають свій ВІЛ-статус.

Епідемія ВІЛ-інфекції – унікальне явище в історії людства за швидкістю поширення, масштабами та глибиною наслідків. За останніми даними, від СНІДу у світі померло понад 24 мільйони осіб, а з ВІЛ живе більше 39 мільйонів.

Історія свідчить, що ВІЛ-інфекція, скоріше за все, виникла в центральній частині західної Африці.

Сьогодні і  проводиться захід для того, щоб звернути увагу кожного громадянина України і боротися з даною проблемою. І тих громадян , які мають захворюваність на ВІЛ/СНІД не залишати осторонь. Тож, поважаймо  таких людей,  сприймаймо їх такими, якими вони є, дружімо з  ними, і ніщо не загасить вогників їх душ.

Життя дається один раз всім –  і хворим, і багатим, і бідним, тож прожити його потрібно достойно з максимальною кількістю позитивних, щасливих моментів і тоді ніякий СНІД не затушить плину життя. 

 

Лише сильні особистості можуть протистояти горю. Кажуть, чудо творять тільки справжні почуття, такі, як любов, кохання і дружба.                        

 

                                                                                                                                                                                                        

Всі новини →