Веселинiвський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Перелік адміністративних послуг Запобігання корупції Учасникам АТО та членам їх сімей Я МАЮ ПРАВО! Інформація для користувачів з вадами зору

Новини

Нацистські табори на території України

11/04/2019

 

 

З початком німецько-радянської війни (1941–1945 рр.) війська вермахту швидко просунулись територією України. У перші тижні бойових дій нацисти окупували Західну Україну, а в липні 1942 р. захопили всю її територію.

Важливе значення для нацистів мав генеральний план «Ост», в якому були викладені основні засади і напрями «східної політики» Гітлера. Відповідно до нього передбачалося знищити або переселити на територію Третього Рейху 31 млн мешканців західної частини СРСР і Польщі, серед них – 65% українців, 75% білорусів, 80-85% поляків. На «очищених» землях мало поселитися німецьке населення.

Для ізоляції, знищення чи майбутнього використання ув’язнених і полонених нацисти створили розгалужену систему таборів. Люди, попередньо ув’язнені за рішенням гестапо, потрапляли до концтаборів без звинувачень і вироків. Місця примусового утримання, підпорядковані Інспекції таборів Німеччини, охороняли війська СС. Тут в’язні працювали в умовах найсуворішого режиму та в абсолютній ізоляції.

Нацистські табори на українських землях:

(за даними з Довідника про табори, тюрми та ґетто на окупованій території України(1941–1944)

 

  • 2 класичні концтабори. До концентраційних таборів на території України належать концтабір у Львові (Янівський) та Києві (Сирецький). Вони зазначені у переліку концентраційних таборів Федерального закону Німеччини стосовно компенсаційних виплат. 
  • 78 виправно-трудових таборів і таборів примусової праці для євреїв. За суворістю режиму утримання ці табори наближалися до концтаборів. Частина з них знаходилася безпосередньо в ґетто.
  • 7 виправно-трудових таборів
  • 15 таборів примусової праці
  • 304 ґетто
  • 23 пересильні табори
  • 66 гестапівських тюрем. Кількість таких тюрем значно більша, але про це відсутня інформація.
  • 242 табори для військовополонених

 

 

 

 

Попри істотні відмінності у призначенні й специфіці функціонування, усі табори стали ланками єдиної системи, в основі якої був сконструйований безупинний конвеєр смерті. Табори на окупованих східних територіях мали найбільш жорстокий характер, що визнають і німецькі дослідники. У всіх таборах на території окупованої України спостерігалася висока смертність, голод, відсутність медичної допомоги, тортури, знущання над в'язнями, масові знищення.

Всі новини →