Веселинiвський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Перелік адміністративних послуг Запобігання корупції Учасникам АТО та членам їх сімей Я МАЮ ПРАВО! Інформація для користувачів з вадами зору

Новини

Звіт про роботу спостережної комісії за I півріччя 2019 рік

29/07/2019

   Для забезпечення організації та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від  відбування покарання в районі діє спостережна комісія.

   Розпорядженням голови райдержадміністрації від 28.03.18 № 64-р затверджено склад спостережної комісії.

   Щомісяця проводяться засідання спостережної комісії. Всім членам комісії надаються протокольні доручення щодо надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання. За 1 півріччя проведено 6 засідань: 31.01.19,  28.02.19, 28.03.19, 25.04.19, 30.05.19, 27.06.19.

   На засіданнях спостережної комісії заслуховується робота структурних підрозділів райдержадміністрації, Веселинівського відділення поліції, Веселинівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, звіти сільських голів про проведену роботу з особами цієї категорії, організації громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів осіб даної категорії.

   Між структурними підрозділами, Веселинівським районним сектором філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, Веселинівською районною філією Миколаївського обласного центру зайнятості та Веселинівським відділенням поліції проводяться звірки щодо кількості громадян, звільнених з місць позбавлення волі, які прибули до обраних ними місць проживання та працевлаштування.

   Дільничними офіцерами поліції Веселинівського ВП Вознесенського ВП ГУНП в Миколаївській області на постійній основі з вище вказаною категорією осіб проводяться профілактичні бесіди про недопущення скоєння злочинів та правопорушень а також проводяться перевірки за місцем їхнього проживання. 

   Відділенням надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді, що перебувають в складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Веселинівського району постійно проводиться здійснення заходів соціального патронажу з особами звільненими з місць позбавлення волі та звільнених від відбування покарання. Протягом даного періоду 1 особі надано допомогу у виготовленні документів, що посвідчують особу,  а також забезпечено одягом та продуктами харчування.

   Протягом 1 півріччя 2019 року відділенням проводились лекції у Варюшинській ЗОШ 1-111 ст. на теми: «Стоп-туберкульоз», «Зупинимо Булінг разом», «Толерантне ставлення до людей з обмеженими можливостями». Постійно в навчальних закладах та під час виїздів на території сільських рад (сім’ї СЖО) працівниками відділення порушується питання щодо відповідальності неповнолітніх за свої вчинки відповідно до чинного законодавства. Охоплено 502 особи.

   Щомісяця проводиться поіменна взаємозвірка з Веселинівським районним сектором філії ДУ «Центр пробації» щодо неповнолітніх звільнених від відбування покарання з іспитовим строком.

   За даними Веселинівського районного сектору філії Центру пробації в Миколаївській області станом на 01.07.2019 року на обліку перебуває 76 засуджених. З них 71 особа, звільнені від відбування покарання з випробуванням, 1 особа –адміністративне стягнення у виді громадських робіт, 3 особи – засуджені до покарання у виді громадських робіт, 1 особа – засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю. Неповнолітні на обліку не перебувають. В 1 півріччі 2019 року стосовно одного підоблікового відкрито кримінальне провадження.

   За інформацією Веселинівської  районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості протягом 1 півріччя на обліку перебуває 1 особа, яка повернулася з місць позбавлення волі. Всім клієнтам надаються консультаційні та профорієнтаційні послуги. Також, вони приймають участь в інформаційно-довідкових семінарах, семінарах навчання з техніки пошуку роботи, спеціалізованих семінарах для даної категорії. В програми включаються питання різних напрямків: інформування про ринок праці регіону, законодавчі та юридичні аспекти. Заходи центру зайнятості направлені на психологічну підтримку клієнта, участь роботодавців у вирішенні проблем зайнятості даної категорії та реальної допомоги у їх працевлаштуванні.

   Протягом 1 півріччя особи з вищезазначеної категорії не працевлаштовувались.

   Всі спеціалісти філії центру зайнятості при звільненні клієнтів даної категорії надають індивідуальні консультації, три спеціалісти відділу надання соціальних послуг працюють з такими клієнтами.

   Спостережною комісією райдержадміністрації надається сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні засуджених та організації виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання.

   Сільськими та селищною радами здійснюється контроль за поведінкою осіб даної категорії за місцем проживання.

   За результатами роботи спостережної комісії станом на 01.07.19 на обліку спостережної комісії перебуває 86 осіб, з них: 71- звільнені від відбування покарання з випробуванням, 5- умовно-достроково звільнених, 10- звільнених з місць позбавлення волі.

   За січень-червень 2019 року до управління соціального захисту населення  звернулася одна особа, звільнена з місць позбавлення волі,  якій було надано одноразову допомогу для вирішення соціально - побутових проблем.  Інформація про діяльність спостережної комісії постійно оновлюється на веб-сайті районної державної адміністрації.

 

Перший заступник голови

райдержадміністрації,

голова спостережної   комісії                                              А.ДРОЗД

Всі новини →