Веселинiвський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Перелік адміністративних послуг Запобігання корупції Учасникам АТО та членам їх сімей Я МАЮ ПРАВО! Інформація для користувачів з вадами зору

Новини

Інформація щодо необхідності в обов’язковому щепленні проти сказу собак та котів

02/09/2019

    СКАЗ – надзвичайно актуальне питання для кожного, адже це світова проблема із 100% смертністю.

   Збудник сказу – РН-вмісний рабдовірус, має виражений тропізм до нервових клітин. Вражає центральну і периферичну нервову систему тварин та людей. В нейронах головного мозку заражених утворюються цитоплазматичні включення, що містять антигени вірусу.

   Джерелом збудника інфекції є дикі та свійські тварини, головним чином з родини собачих, котячих та куницевих, а також кровосисні та комахоїдні кажани. У країнах Європи, в тому числі в Україні, основним джерелом збудника сказу є лисиці, з якими пов’язано майже 40% заражень людей у сільській місцевості та серед мисливців. У країнах, де реєструють сказ у містах, джерелом збудника є собаки (більше 50%) та коти (біля 40%).

   У Веселинівському районі на протязі 2018-2019 років зафіксовані випадки захворювання тварин на сказ.  На даний період на території району в с. Безуварове накладено карантинні обмеження.

   Тварини, що знаходяться на території міста (безпритульні або без нагляду хазяїв), мають ризик зустрічі з хворою на сказ дикою або безпритульною твариною. Результатом таких контактів у них виникає захворювання на сказ, яке в усіх випадках закінчується гибеллю. Тому Веселинівська районна державна лікарня ветеринарної медицини проводить активну роботу з щеплення від сказу собак і котів. З початку 2019 р. в районі  було щеплено собак – 4272 голова,  котів -  834.

   Тому якщо Ви замислюєтесь, прищеплювати свою тварину чи ні.

   Відповідь однозначна: ПРИЩЕПЛЮВАТИ!

   Пов’язано це з тим, що Ви можете самі принести інфекцію з вулиці на підошві свого взуття, до Вас можуть прийти гості, у яких хвора тварина або ваш улюбленець випадково вискочить на вулицю. Тому прищеплювати потрібно всіх тварин без винятку.  Вакцинація допоможе вашому улюбленцю виробити імунітет і уникнути серйозних інфекційних хвороб.

            Загальні правила вакцинації:

  • вакцинувати можна тільки здорових, без наявності будь-яких симптомів захворювань, тварин.
  • до проведення вакцинації ( за 10 днів) власник повинен провести дегельмінтизацію собаки, оскільки токсини, що виділяються глистами в організм тварини, можуть дуже сильно послабити його організм і можуть зробити вакцинацію до повного розчарування процедурою
  • після вакцинації слід спостерігати за загальним станом вихованця (активність, апетит, стілець, шкірні реакції)
  • протягом трьох тижнів після вакцинації  небажано проводити планові хірургічні операції, наприклад, кастрація або стерилізація.
  • Вакцинацію дорослої тварини потрібно проводити щорічно.

 

Всі новини →