Веселинiвський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Перелік адміністративних послуг Запобігання корупції Учасникам АТО та членам їх сімей Я МАЮ ПРАВО! Інформація для користувачів з вадами зору

Новини

Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

24/10/2019

    23 жовтня під головуванням виконувача функцій та повноважень голови райдержадміністрації, першого заступника голови райдержадміністрації Анжеліни Дрозд пройшло засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, на порядку денному якого розглядались питання щодо зняття карантинних обмежень та карантинно – обмежувальних заходів на сказ в с. Безуварове, щодо продовження  карантинних обмежень та карантинно – обмежувальних заходів  в с. Миколаївка до 22.12.2019р. та питання відстрілу диких тварин(лисиці) відповідно до «Плану проведення діагностичних досліджень по профілактиці заразних хвороб тварин на 2019 рік».

   Начальник Веселинівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Тетяна Трутенко доповіла, що з 01.10.2019 року минуло два місяці після останнього випадку захворювання на сказ тварин (дика фауна)  в с. Безуварове, протягом яких на території  села  тварин  з ознаками захворювання на сказ або підозрілих в захворюванні виявлено не було. Серед населення проведено роз’яснювальну роботу щодо небезпеки захворювання на сказ, ветеринарними спеціалістами Покровської Дільничної лікарні ветеринарної медицини з початку 2019 року щеплено проти сказу 18 гол собак. На підставі вище зазначеного та виконання вимог Інструкції «Про заходи боротьби зі сказом тварин» членами комісії було знятто карантинно – обмежувальниі заходи  по сказу тварин з с. Безуварове.

   18.10.2019р  начальнику Веселинівської РДЛВМ Трутенко Т.В. фахівцем Вознесенського міжрайонного управління Головного управління ДПСС Гришко Н.Ю.   було сповіщено про те, що 17.10.2019 р.  в с. Миколаївка громадянами було вбито на городі лисицю. Спеціалістами ветеринарної медицини  був проведений відбір патматеріалу  для дослідження на сказ. Місця де бігала лисиця(городи) та місце відбору патматеріалу було піддано дезінфекції. Труп тварини спалено.

   В результаті проведення дослідження патматеріалу у Випробувальній лабораторії Миколаївської регіональної державної лабораторії ДПСС встановлено сказ. (Звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу №004133п.м.1/19 від 22.10.19р.).

   Відповідно до положення  «Про державну надзвичайну протиепізоотичну комісію», інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин»  рішенням комісії було запроваджено  продовжити карантинні обмеження та продовжити виконання затверджених 18.09.2019р  карантинно-обмежувальних заходів до 22.12.2019р. в с. Миколаївка.

   Також начальник Веселинівської РДЛВМ доповіла, що в період з 26.09.2019 року по 04.10.2019 року на території Миколаївської області проведено пероральну імунізацію диких хижих тварин проти сказу.  Для проведення визначення відсотків поїдання приманок дикими тваринами та виконання «Плану проведення діагностичних досліджень по профілактиці заразних хвороб тварин на 2019 рік» по Веселиніваському району мисливським господарствам ТОВ «Придністровське 777» та  ПП «Веселинівське ТМР» необхідно відсріляти та доставити відстріляних хижих тварин (лисиць) до Веселинівської РДЛВМ для подальшого відбору необхідного патматеріалу та направлення його до Випробувальної лабораторії Миколаївської регіональної державної лабораторії ДПСС.

     В зв’язку з складною епізоотичною ситуацією щодо сказу хижих тварин в районі, комісією було прийнято рішення рекомендувати мисливським господарствам району постійно проводити відстріл диких хижих тварин.

Всі новини →