Веселинiвський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Перелік адміністративних послуг Запобігання корупції Учасникам АТО та членам їх сімей Я МАЮ ПРАВО! Інформація для користувачів з вадами зору

Новини

ПАМ'ЯТЬ ГОЛОДУ, ПАМ’ЯТЬ СЕРЦЯ

25/11/2019

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Упродовж десятиліть Голодомор в радянській Україні замовчувався. Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття. Нині в Україні Голодомор 1932-1933 років розцінюється як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. За даними останніх соціологічних опитувань, 77% українців вважають цю трагедію геноцидом.

  23 листопада 2019 року у Веселиновому відбулися жалобні заходи біля пам’ятника жертвам геноциду. Участь у заходах прийняли представники органів державної влади, місцевого самоврядування, громадськості та духовенства Веселинівщини.

        

     

             Веселинівці вшанували пам'ять мільйонів українців хвилиною мовчання, поклали до підніжжя пам'ятного знаку свічки та квіти. Поминальну панахиду за загиблими провів настоятель Храму Первоверховних апостолів Петра і Павла отець Михайло.

     Пам’ятаймо голодомор 1932-1933 років – одну з найтрагічніших сторінок української історії, яка поглинула мільйони безвинних і не підлягає забуттю… У пам’яті нашого народу не стерті наслідки цього нелюдського злочину: ще живі поодинокі очевидці, які зі сльозами на очах згадують муки голоду. Організатори геноциду українського селянства не понесли покарання від людського суду, але суд історії визнав їх жорстокими диктаторами і режим їх правління – тоталітарним.

 

Всі новини →