Веселинiвський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Перелік адміністративних послуг Запобігання корупції Учасникам АТО та членам їх сімей Я МАЮ ПРАВО! Інформація для користувачів з вадами зору

Новини

Підсумкова медична нарада за підсумками 2019 року

13/02/2020

12 лютого голова райдержадміністрації Анатолій Філімонов взяв участь у підсумковій  нараді закладів охорони здоров’я району за підсумками роботи 2019 року. На нараду були також запрошені заступник голови районної ради Олена Загорулько та Веселинівський селищний голова Олександр Румянцев.

        Відкриваючи нараду, директор КНП «Веселинівська центральна районна лікарня Веселинівської районної ради»  Олександр Приходько поінформував присутніх, що на території Веселинівського району функціонують 2 заклади охорони здоров’я первинної ланки: КНП «Веселинівський районний центр ПМСД Веселинівської районної ради» та КНП «Центр ПМСД Веселинівської селищної ради», а також заклад вторинної ланки – КНП «Веселинівська ЦРЛ Веселинівської районної ради». Працівники всіх медичних закладів були запрошені на підсумкову медичну нараду, але КНП селищної ради відмовились прийняти у ній участь та прозвітувати про свою діяльність за 2019 рік.

            Олександр Приходько доповів про стан готовності до впровадження медичної реформи вторинного рівня, а саме:

-         прийняття рішення власником та перетворення комунального закладу – ЦРЛ  у комунальне некомерційне підприємство;

-         перехід на фінансування за рахунок медичної субвенції НСЗУ;

-         отримання медичної ліцензії на нову установу;

-         отримання ліцензій на право використання наркотичних засобів та на право провадження діяльності з використанням джерел  іонізуючого випромінювання;

-         підключення підприємства до швидкісного оптоволоконного інтернету та придбання копм’ютерного обладання для лікарів;

-         підключення до МІС eHealth;

-         підготовлено 7 пакетів для Смарт-тендеру щодо контрактування з НСЗІ, 4 вже відправлено;

-         здійснено оптимізацію структури та штатної чисельності ЦРЛ з мінімальним скороченням та збереженням профілю роботи.

      На даний час лікарня має статус установи планового лікування, функціонує відділення невідкладних станів та збережено хірургічну, травматологічну, гінекологічну допомоги.

      Завдяки коштам державного бюджету придбано дорого вартісне обладнання – італійський цифровий рентгенодіагностичний комплекс на 2 робочих місця та автомобіль Ford Tranzit для транспортування пацієнтів типу «А».

         

            В.о.директора КНП «Веселинівський РЦ ПМСД» Наталія Жалдак проінформувала про роботу підвідомчого закладу, зазначивши, що до складу підприємства входять 6 амбулаторій та 9 ФАПів. Протягом  2019  року   було  розширено  перелік  спеціальностей,  за  якими  надається  медична  допомога   населенню. Наказами  МОЗ  України  дозволено  додатково  проводити  медичну  практику  за  спеціальністю:  акушерство і  гінекологія.

       З  початку  національної  компанії  «Лікар  для  кожної  сім`ї» 82 %  мешканців  району  обрали  свого  лікаря,  у  тому  числі  80 %   сімейного  лікаря,  2  %  педіатра.  З  1  квітня  2019  року  лікарські  засоби  за  Урядовою  програмою «Доступні  ліки»  пацієнти  отримували  за  електронними  рецептами,  виписаними   сімейними  лікарями. В  районі  відпуск  лікарських  засобів  за  електронними  рецептами  здійснювала  центральна  районна  аптека  № 41 Філія  ПКВО  «Фармація»,  яка  уклала  договір  з  НСЗУ.

На утримання  закладу в 2019 році по постійному кошторису було виділено  775,5 тис. грн. в т.ч. оплата комунальних послуг та енергоносіїв  - 545,5 тис. грн., кошти районного бюджету - 230,0 тис.грн. на відшкодування ліків пільговій категорії населення.    

Завдяки коштам районного та сільського бюджетів було проведено поточний ремонт системи опалення АЗПСМ с.Новокатеринівка, придбано електрокотел,  проведено  поточний ремонт приміщення. За кошти  районного бюджету облаштувано маніпуляційний кабінет та туалет АЗПСМ с.Ставки. На зміцнення матеріально-технічної бази ФАП с.Поділля Подільська сільська рада виділила кошти, за які придбано електрокардіограф, пеленальний столик, тонометри, інгалятор, бактерицидна лампа, утилізатор голок та контейнери для дезрозчинів, меблів, холодильник, жалюзі та постільну білизну.    

В квітні місяці за рахунок коштів  бюджету розвитку придбано кольпоскоп в кабінет лікаря акушер-гінеколога  на суму 45,2 тис.грн. Протягом року з районного бюджету виділено додатково 113,8 тис.грн. на відшкодування ліків пільговій категорії населення. З початку року  відшкодовано вартість ліків окремим групам населення та за певними категоріями захворювань на суму 368,3 тис. грн.

         15 січня  2019 року підписаний договір з НСЗУ про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. З початку року від НСЗУ надійшло 5003.3 тис.грн. За кошти НСЗУ придбано стійку-ресепшн на суму 16.0 тис.грн., медичне та комп'ютерне обладнання на суму 120.3 тис.грн. (5 електрокардіографів,  1 ваги дитячі, 1 ваги електронні для дорослих, 1 ноутбук,  6 принтерів, оглядова ширма, дозатори), тести на тропоніни на суму 0.9 тис.грн., тести на ВІЛ та гепатит на суму 16,8 тис. грн., медикаментів на суму  52.8 тис.грн.,  деззасобів на суму 11,6 тис.грн., запасних частин на суму 39.2 тис. грн., бензину на суму 107.0 тис.грн., проведено повірку медичного обладнання на суму 6.1 тис.грн., придбано господарчих матеріалів на суму 24.2 тис. грн.,  медичних форм та паперу на суму 10.9 тис.грн.

В березні 2019 року в закладі підключено широкосмуговий Інтернет для роботи  лікарів загальної практики-сімейних лікарів в електронній медичній  інформаційній системі. В серпні місяці АЗПСМ с.Широколанівка та АЗПСМ с.Покровка підключені до інтернету для подальшого встановлення телемедицини.

         На виконання програми централізованих заходів боротьби з туберкульозом за кошти  районного бюджету закуплено туберкуліну на суму 20.0 тис.грн. На виконання районної програми «Турбота» придбано підгузків інвалідам та дітям-інвалідам на суму 67.97 тис.грн. та  цереброкурину (орфанні захворювання) на суму  11.59 тис.грн.

          Наприкінці минулого року за кошти державного бюджету підприємство отримало новий автомобіль Renault Duster для  виїздів сімейних лікарів та 5 комплектів телемедичного обладнання. В січні поточного року підприємство пройшло переакредитацію у МОЗ та отримало вищу акредитаційну категорію.

             Заступник директора з медичних питань ЦРЛ Надія Ткачук доповіла про підсумки роботи ЦРЛ стосовно лікувальної частини. Так, ліжковий фонд стаціонарних відділень ЦРЛ складає 75 ліжок, проліковано 2930 хворих (з них жителів району – 1227, жителів ОТГ – 1703), план по ліжкоднях виконано на 101%.

На денному стаціонарі проліковано 784 хворих, з них жителів району – 288, жителів ОТГ – 496. Середній термін перебування на лікуванні – 9,6 днів (при середньо обласному 10), коефіцієнт летальності дещо знизився – 1,94 (у 2018 році. – 2,09).

 

Заступник директора з економічних питань ЦРЛ Олена Добровольська повідомила, що штатна чисельність працівників ЦРЛ за 2019 рік складала  185,75 штатних одиниць; на 31.01.2020 року – 164,25 штатних одиниць, але фактично скорочено лише 5 працівників.

На 2019 рік було заплановано фінансування по бюджетній програмі "Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню" по загальному фонду в обсязі 17384,9 тис.грн. та по спеціальному фонду – 905,7тис.грн , в тому числі бюджет розвитку – 531,9 тис.грн.  

Касові видатки за вказаний період склали: по загальному фонду – 17361,5 тис.грн., кошторис виконано  на 99,9%. Медична субвенція 2019 року склала 15279,5 тис.грн. Додаткова державна дотація на енергоносії та воду склала 1305,1 тис.грн.(кошти з державного бюджету, виділені на населення району без ОТГ).  З районного бюджету виділено 671,2 тис.грн., в т.ч. 400,0 тис.грн. для оплати енергоносіїв та води;  271,2 тис.грн. – для покращення матеріально-технічної бази закладу.

Найбільшу питому вагу в загальній сумі видатків займає заробітна плата з нарахуваннями –13389,9 тис.грн. або 77,1% бюджету закладу по загальному фонду .

      На придбання медикаментів і перев'язувальних матеріалів використано 570,2 тис.грн (3,3% бюджету по загальному фонду).

Фактичні видатки на 1 ліжко-день по медикаментам за 2019 рік склали 13,10 грн.; для УБД, ветеранів, учасників АТО -  52,00 грн..

На придбання продуктів харчування  використано 402,7 тис.грн. (2,3% бюджету по загальному фонду). Фактичні видатки на 1 ліжко-день по харчуванню склали 10,98 грн. Для УБД, ветеранів, учасників АТО –53,27 грн.

В тому числі використано на придбання молочних сумішей для харчування дітей першого року життя з малозабезпечених сімей,  дітей, які перебувають на стаціонарному лікуванні в дитячому відділенні та дітей, які народженні ВІЛ-інфікованими матерями – 34,5  тис.грн.

Фактично використано в 2019 році:  315 кг молочних сумішей в сухій вазі на суму 48,8 тис. грн. ( в тому числі за рахунок залишку 2018 року).

Видатки на енергоносії та воду склали  1705,1 тис.грн.(9,8% бюджету закладу загального фонду), в тому числі – 1305,1 тис.грн. – додаткова державна дотація (в частині коштів, виділених на район) та 400,0 тис.грн. – кошти районного бюджету.

      В 2019 році заклад придбав основні засоби на суму 531,9 тис.грн. (фонд розвитку):

-         Монітор пацієнта – 3 штуки на суму 40,7 тис.грн.;

-         Дефібрилятор – 53,2 тис.грн.;

-         Ліжко медичне функціональне - 3 штуки на суму 66,0 тис.грн.;

-         Персональний комп'ютер в зборі – 15 штук на суму 154,5 тис.грн;

-         Компресор стоматологічний – 20,0 тис.грн

-         Пересувний рентгенапарат  – 197,5 тис.грн.

В 2019 році в межах виділених коштів виконано ряд робіт, спрямованих на покращення умов перебування хворих в стаціонарних відділеннях закладу та поліклініки.

На облаштування відділення невідкладних станів витрачено 265,8 тис.грн.(будівельні матеріали, послуги по поточному ремонту).

Проведено ремонти в поліклінічному відділенні на суму 124,9 тис.грн. (будівельні матеріали, послуги по поточному ремонту, вікна металопластикові).

Також придбано для відремонтованих кабінетів меблі на суму 37,9 тис.грн.

Пільгові категорії населення району в 2019 році користувалися послугами з зубопротезування . В 2019 році 31 особа отримала послуги по зубопротезуванню на суму 80 тис.грн. , в тому числі 4 учасники АТО на суму 7,9 тис.грн.

По спеціальному фонду до закладу надійшло :

-         265,7 тис.грн. власних надходжень;

-         221,2 тис.грн. благодійних внесків (в.ч.медикаменти – 146,0 тис.грн., паливно-мастильні матеріали – 20,9 тис.грн., продукти харчування – 36,6 тис.грн., предмети, матеріали – 3,0 тис.грн., 14,7 тис.грн.- грошові внески);

-         531,9 тис.грн - фонд розвитку (придбання основних засобів)

Всього – 1018,8 тис.грн.

За кошти спецфонду (власні надходження та благодійні внески) придбано інфузомат (шприц-дозатор) для відділення невідкладних станів на суму 22,0 тис.грн.

За бюджетною програмою «Виконання інвестиційних проектів в рамках здійснення  заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» надійшло коштів за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих територій в сумі 4650,0 тис.грн., в тому числі: на придбання автомобіля швидкої медичної допомоги для транспортування пацієнтів Тип А – 1880,0 тис.грн.; на придбання рентгенодіагностичного комплексу на 2 робочі місця – 2770,0 тис.грн.

Після проведення процедури закупівлі за бюджетні кошти було придбано: автомобіль швидкої медичної допомоги для транспортування пацієнтів Тип А – на суму 1600,0 тис.грн.; рентгенодіагностичний комплекс на 2 робочі місця - на суму 2500,0 тис.грн., економія склала 550 тис. грн.

      За бюджетною програмою «Програма і централізовані заходи боротьби з туберкульозом» відповідно до районної Цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2019 роки в 2019 році: виплачено працівникам протитуберкульозного кабінету надбавку до заробітної плати 15,0 тис.грн.; нарахування на заробітну плату  3,3 тис.грн.;  придбано продуктів харчування для щомісячних продовольчих пайків хворим на туберкульоз, які знаходяться на амбулаторному етапі лікування, на суму 20,0 тис.грн. Фактичні видатки по продовольчим пайкам склали 16,5 тис.грн. для 13 хворих.

За бюджетною програмою «Забезпечення централізованих заходів  з лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет» хворі на інсулінозалежний цукровий діабет в 2019 році отримували інсуліни через аптечний заклад ПКВО "Фармація" з наступним відшкодуванням вартості інсулінів за 11 місяців - нашим закладом та за грудень місяць – райдержадміністрацією.  За 2019 рік виписано 65 пацієнтам 754 рецепти на суму 487,1 тис.грн., в тому числі 390,7 тис.грн. за рахунок державного бюджету та 96,4 тис.грн. за рахунок місцевих бюджетів.

За бюджетною програмою «Інші програми та заходи в сфері охорони здоров'я» по районній Цільовій програмі "Житло для медиків" використано 27,0 тис.грн., в  тому числі: для оплати оренди житла лікарів – 18,9 тис.грн.; для відшкодування лікарям витрат на оплату комунальних послуг (природний газ для опалення житла та електроенергія – для освітлення) – 8,1 тис.грн. Отримували вказані виплати: один лікар на протязі року; один лікар – 5 місяців.

Підсумовуючи виступи колег, Олександр Приходько зазначив, що на даний час лікарнею направлено заявку на контрактування до НСЗУ по 7 пакетам послуг: хірургія, стаціонарна допомога, амбулаторна вторинна допомога, психіатрична допомога, лікування туберкульозу, діагностична допомога, мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям. НСЗУ розглядає заявки та визначає спроможність підприємства надавати такі послуги (укомплектування фахівцями-лікарями, необхідним обладнанням тощо), а відтак їх оплачувати. За попередніми прогнозами НСЗУ, наша лікарня знаходиться в «зеленій зоні» і є фінансово спроможною та готовою надавати вказані переліки послуг.

Надав слово заступнику голови районної ради Олені Загорулько, яка подякувала присутнім за плідну роботу у сфері охорони здоров’я жителів району та зазначила про подальшу підтримку первинної та вторинної ланок депутатським корпусом районної ради.

Веселинівський селищний голова Олександр Румянцев зазначив, що Центральну районну лікарню потрібно зберегти і на майбутнє, в умовах продовження децентралізації та зміни адміністративно-територіального устрою буде розглянуто питання про передачу підприємства у комунальну власність  Веселинівської селищної ради. Закликав розвивати платні послуги з метою збереження кадрового потенціалу лікарні.

Підводячи підсумки наради, очільник району Анатолій Філімонов подякував за продуктивну роботу медичним працівника району, підкреслив, що галузь охорони здоров’я завжди була пріоритетною у діяльності районної влади, завдяки коштам бюджетів у сіх рівнів, коштів меценатів – товаровиробників, кадровій політиці директора ЦРЛ  вдалось зберегти вторинний заклад медицини – Веселинівську центральну районну лікарню, зміцнити її лікарями-спеціалістами, покращити матеріально-технічну базу та умови перебування медичних працівників та пацієнтів. Завдання районної влади – допомогти підприємству втриматись на плаву у складних перехідних умовах впровадження медичної реформи, а також розвивати власну систему платних послуг та заробляти кошти на власне утримання.

Після закінчення наради Анатолій Філімонов спільно з директором КНП ЦРЛ Олександром приходько оглянули лікувальний корпус, в якому тривають ремонтні роботи палат терапевтичного та хірургічного відділень, а також кабінет, де буде розміщено стаціонарний рентгенодіагностичний комплекс на 2 робочих місця.

 

 

 

 

           

           

 

 

 

           

 

 

Всі новини →