Веселинiвський район » Культура » Заклади культури
Українська | Русский | English
Головна Перелік адміністративних послуг Запобігання корупції Учасникам АТО та членам їх сімей Я МАЮ ПРАВО! Інформація для користувачів з вадами зору

Заклади культури

 

Сектор культури, національностей та релігій

Веселинівської районної державної адміністрації

 

Адреса: 57001, Миколаївська обл., смт. Веселинове, вул. Мозолевського, 14,

veskultura@ukr.net , телефон – факс (05163) 2 – 21 – 49.

 

Режим роботи: з 800 до 1700, п’ятниця з 800 до 1600

Обідня перерва з 1200 до 1300

Вихідні дні – субота, неділя.

 

В.о. завідуючого сектором культури, національностей та релігій:

Бойчук Ніна Сергіївна

 

Графік особистого прийому громадян:

Перша та третя середа щомісяця з 900 до 1200

 

Графік виїзних прийомів громадян:

Згідно графіку виїзних прийомів громадян головою Веселинівської райдержадміністрації на поточний рік

 

Реалізацію державної культурної політики у Веселинівському районі забезпечує цілісний комплекс закладів, підпорядкованих Міністерству культури України, управлінню культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, сектору культури, національностей та релігій Веселинівської райдержадміністрації. Мережа складається з 13 клубних закладів, 13 бібліотечних закладів, музею історії с. Катеринка.

 

У Веселинівському районі здійснюється ряд стратегічних заходів, спрямованих на забезпечення розвитку галузі культури, покращення матеріально-технічного забезпечення, активного впровадження нових форм та методів роботи та залучення до творчого процесу всіх верств населення району.

Рішенням районної ради від 25.09.2015 було прийнято Програму розвитку культури у Веселинівському районі на період 2016 – 2020 роки «Культура 2020»

Основними напрямками роботи закладів культури Веселинівського району є:

 • відродження української та інших національних культур, збереження культурних традицій краю;

 • створення умов для розвитку самодіяльної народної творчості;

 • естетичне та духовне виховання дітей і юнацтва, підтримка обдарованої молоді;

 • забезпечення реалізації прав громадян на вільний доступ до інформації, свободу літературної і художньої творчості, доступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного громадянина;

 • підвищення інформаційного потенціалу бібліотечних закладів;

 • пропаганди закладами культури збереження культурного надбання українського народу серед населення району шляхом проведення районних фестивалів, свят, конкурсів; участі самодіяльних художніх колективів у обласних та Всеукраїнських конкурсах; організації культурно-дозвілевих програм до пам’ятних та святкових календарних дат.

З початку року в клубних закладах Веселинівського району проведено понад 500 масових заходів: святкових концертів, фестивалів, конкурсів, молодіжних дискотек, вечорів відпочинку.

До мережі Веселинівської ЦБС входить централізована бібліотечна система та 13 сільських бібліотек-філій.

Методичний кабінет Веселинівської централізованої бібліотечної системи забезпечений необхідним мінімумом технічної апаратури для здійснення методичної допомоги сільським бібліотекам-філіям району.

Сукупний бібліотечний фонд району на традиційних та електронних носіях інформації на 01.01.2018р. складає 88478 примірників.

Джерелом поповнення бібліотечних фондів ЦБС у 2018році були:

 • Книги по державній програмі;

 • Книги по обласній програмі;

 • Книги з районного бюджету;

 • Дари від організацій, установ, фізичних осіб.

За 2018 рік до бібліотек району надійшло 572 примірника,

Для поповнення фондів бібліотек ЦБС були використані:

 • кошти по державній програмі – 24547 грн. 

 • кошти по обласній програмі – 6558 грн.

 •  в дарунок – 9039 грн. 86 коп.

  Загальна сума на придбану літературу становить 40145 грн. 

   

Фонди ЦБС систематично поповнюються періодичними виданнями, які є оперативним джерелом отримання інформації з окремих питань.

Передплата періодичних видань в 2018 році становить 21312 грн.  

Музей історії села Катеринівка відвідало більше 2,7 тис. чоловік. 

 

Тематика екскурсій по музею історії с.Катеринівка:

1.  Оглядова екскурсія «Катериненталь-Катеринівка» від початку заснування до сьогодення села(1817-2018 роки).

2.  Перше заселення села і життя в ньому німців-колоністів на протязі 127   років(1817-1944р.р.).

3.   Друге заселення села і життя в ньому катеринівчан(1944-2018)

4.  Церква в житті катеринентальців та катеринівчан.

5.  Школи та дошкільні заклади села.

6.  Сільськогосподарські організації села з 1817 по 2018 роки.

7.  Катеринентальсько-Катеринівський маслозавод.

8.  Катеринівське водосховище – гідрологічний заказник.

9.  Люди – гордість села.

10.  Медичні установи на селі.

11.  Звичаї, побут, ремесла та професії в моїм селі (1817-2018р.р.)

12.  Пам’ятники та пам’ятні знаки Катеринівка та Весняної Квітки.

13.  Щоб цього не повторилось – пам’ятаймо як було (екскурся в священному куточку музею про пережиті воєнні та голодоморні роки).

14.  Місце вічності, спокою й пам’яті (кладовище села).

15.  Вулиці мого села.

16.  Катеринівська долина село єднає з двох частинок (екскурсія долиною с.Катеринівка).

17.  В незабутній хаті – батьківська кімната.

В роботі музеїв впроваджуються нові ідеї щодо організації виставок та музейних зустрічей під «Деревом Родини».

 

Музею історії села Катеринівка Веселинівського району присвоєно почесне звання «народний».

Завжди було і залишається популярним серед населення Веселинівського району декоративно-ужиткове мистецтво. Радують своїми роботами майстри-аматори, які представляють свої роботи не тільки на конкурсах і фестивалях району, а й в області.

У Веселинівському районі на державному обліку пам'яток культурної спадщини перебувають 89 пам'яток. З них: археологічні – 67, історичні – 21, монументального мистецтва – 1. Сектором культури, національностей та релігій ведеться постійна робота щодо обстеження стану об’єктів культурної спадщини та належного утримування пам'яток. Порушень щодо використання та утримування не виявлено.

 

  Засідання конкурсних комісій з питань проведення конкурсної процедури призначення керівників комунальних закладів культури
Формат: DOC | Добавлен: 15/12/2020 13:20:42
127Kb Скачать скачать

                                        СЕКТОР КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ    ІНФОРМУЄ

 

На виконання  п. 5, ст. 215 закону України № 955- VIII від 28.01.2016 року « Про внесення  змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи  у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури»,розпорядження голови райдержадміністрації від 16.06.2016 року № 142-р « Про затвердження Порядку проведення конкурсного відбору керівників комунальних установ, що є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ Веселинівського району»,  розпорядження голови райдержадміністрації від 19.08. 2016 року            № 186-р «Про  склад  конкурсних   комісій з питань проведення конкурсного відбору керівників комунальних закладів культури Веселинівського району» сектор культури повідомляє:

Перше засідання конкурсних комісій з питань проведення конкурсної процедури призначення керівників комунальних закладів культури  відбудеться 8 вересня 2016 року у актовому залі районного Будинку дитячої творчості:

- засідання комісії по конкурсному відбору керівника Веселинівської централізованої бібліотечної системипочаток о 09:00;

- засідання комісії по конкурсному відбору керівника Веселинівсбкого районного Будинку культури - початок о 09:30;

- засідання комісії по конкурсному відбору керівника Веселинівського районного історичного музею - початок о 10:00.

                                                                                                                    

Розпорядження голови райдержадміністрації та додатки про склад комісій додаються.

 

 

Веселинівський районний будинок культури

В центрі селища Веселинового стоїть споруда, де завжди звучить музика, пісні, а двері гостинно відчинені для всіх бажаючих прийти послухати чи прийняти участь у заходах. Це Веселинівський районний Будинок культури – центр культури та мистецтва, самобутньої народної творчості жителів Веселинівщини. Збудований у далекому 1969 році  - сьогодні цей заклад надає змогу  десяткам і сотням талановитих земляків розвинути свої творчі здібності, навчитися співати, танцювати, читати вірші чи грати на духовому інструменті, стати актором театру. Для цього в РБК працюють 12  творчих колективів, два з яких носять почесне звання «Народний». Ці колективи мають свою історію. Витоки заснування народного духового оркестру сягають далеких повоєнних років. Утворений як гурток художньої самодіяльності, нині  - духовий оркестр (керівник Судін Віталій Михайлович) відомий далеко за межами району, тому що є не одноразовим учасником та переможцем обласних конкурсів народної творчості. Народний хор «Веселинка» (керівник Бойчук Ніна Сергіївна), створений у 1983 році, також відомий долеко за межами району, області і України. У 1991 році народний хор представляв Україну на Всесоюзній виставці досягнень народного госпораства.

Інформаційне забезпечення про життя культури, розробку найрізноманітніших сценаріїв, тематичних програм, інструктивно-методичних листів, навчання клубних працівників району здійснює методичний кабінет РБК, який очолює досвідчений працівник, ветеран культосвітньої ниви Ратушняк Лідія Григорівна.  Методисти за жанрами – Троянович Андрій Миколайович та Броднікова Анжеліка Анатоліївна  - проводять свою роботу цілеспрямовано і планово, намагаючись допомогти кожній людині відкрити та розвинути свої таланти. Більший відсоток робочого часу методисти віддають роботі з колективами художньої самодіяльності – театральним колективом «Букакі» та хореографічним колективом «Прайд», які є неодноразовими переможцями обласних та Всеукраїнськиї конкурсів та фестивалей.

  Усі ці працівники докладають багато зусиль щоб наші концерти і свята були гарні з усіх сторін – і костюми, і виконання, театралізація та звук.

Очолює колектив культпрацівників директор районного Будинку культури Островська Євгенія Іванівна, яка є досвідченим працівником культури з багаторічним стажем роботи в цій галузі.

Життя Будинку культури – це постійний пошук нових форм роботи, цікавих засобів втілення задуманого, намагання залучити до участі в колективах все нових і нових учасників.

  Про заклади культури
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 19:34:50
10Kb Скачать скачать

 СЕКТОР КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ

ІНФОРМУЄ
 
На виконання закону України № 955- VIII від 28.01.2016 року «Про внесення  змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи  у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури» та розпорядження райдержадміністрації № 142-р від 16.06.2016 року « Про затвердження Порядку проведення конкурсного відбору керівників комунальних установ, що є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ Веселинівського району» сектор культури надає інформацію про матеріально-технічну базу та фінансовий звіт за 2015 рік по закладам культури у яких відбудеться конкурсний відбір на посаду керівників.
 
Веселинівська централізована бібліотечна система
 
Повна назва закладу, його  адреса (з поштовим індексом), телефон:    57000, Веселинівська  централізована бібліотечна система (далі ЦБС), Миколаївська область, Веселинівський район, смт. Веселинове, вул. Мозолевського 12, тел. (05163) 2-14-03.
 
Кількість закладів
центральна районна бібліотека – 1, 
районна бібліотека для дітей – 1, 
сільські бібліотеки-філії – 22;
 
Кількість працівників – 36 чол.
центральна районна бібліотека – 10, 
районна бібліотека для дітей – 3, 
сільські бібліотеки-філії – 23;
 
Характеристика  приміщень ЦБС :
     -   Власні приміщення – 2
     -   Орендовані приміщення – 22;
     -   Індивідуальне газове опалення – 1;
     -   Індивідуальне електричне опалення – 3;
     -   Теплопостачання – 5;
 
Книжковий фонд – 195 457 екз..
Комп’ютерне забезпечення – 20 п.к., принтер – 9, ксерокс -  2, сканер - 5
Інтернет – центри – 5 закладів. 
Поповнення книжкового фонду за 2015 рік – 3665 екз. на суму 101477, 00 грн. 
Забезпечення періодичними виданнями - 1402 екз. на суму 15296 грн.
 
 
 
Фінансування ЦБС
Заробітна плата – затверджено – 1 001 959,00; профінансовано – 996 344,42.
Нарахування на заробітну плату – затверджено – 372 545,00; використано – 371 653,34.
Оплата комунальних послуг та енергоносіїв – затверджено – 161 500,00; профінансовано – 137 378,00.
Придбання – 6644,00 грн.
Поточні ремонти – 8 бібліотек на суму 27436, 00 грн.
 
Веселинівський районний Будинок культури
 
Повна назва закладу , адреса (з поштовим індексом), телефон:    57000, Веселинівський  районний Будинок культури. Миколаївська область, Веселинівський район, смт. Веселинове, вул. Мозолевського 7, тел.(05163) 2-23-71.
Кількість працівників – 13 чол.
 Характеристика будівлі : 
          2.1. Окремий будинок ; 
          2.2  Типовий проект;
          2.3 Наявність та вид опалення:   індивідуальне газове опалення
Характеристика захищеності закладу:     
          3.1. наявність та вид охорони:   охорона фізичними особами
          3.2. наявність охоронно-пожежної сигналізації:   відсутня
          3.3. наявність ґрат, металевих вхідних дверей:  заґратовані вікна 1 поверху (8 шт.), двері для технічного користування облаштовані металом (3 шт.);
4.Загальна площа  - 1491 м2,  
5. Кількість кімнат   -  11 (пл. 879 м2),    глядацький зал на 600 місць (пл. 612 м2)
6.Топкова - 1 
Санвузол - 1
 
Основні засоби:
Ноутбук, сканер, принтер, ксерокс, телевізор, DVD програвач.
Підсилювальна апаратура, радіо мікрофони, мікрофони шнурові, музичні інструменти для естрадного колективу, музичні інструменти для оркестру народних інструментів, фортепіано
Сучасне світлове обладнання сцени;
Меблі;
Крісла театральні- 504;
Творчий потенціал
Кількість творчих колективів – 7 (з них 2 зі званням «народний»)
Кількість учасників художньої самодіяльності – 94 чол. (з них дітей - 46)
Кількість масових заходів - 19.  
 
Фінансування Будинку культури
 
Заробітна плата – затверджено – 323 400,00; використано – 318 170,11.
Нарахування на заробітну плату – затверджено – 121 800,00; використано – 119 717,20.
Оплата комунальних послуг та енергоносіїв – затверджено – 131 760,00;  використано – 103 550,80.
Придбання – 39888 грн.
 
 
 
Веселинівський районний історичний музей
 
1. Повна назва закладу, його  адреса (з поштовим індексом), телефон:    57000, Веселинівський  районний історичний музей. Миколаївська область, Веселинівський район, смт. Веселинове, вул. Мозолевського 15,тел.(05163)2-11-58
 
Кількість працівників – 2 чол.
Директор – 1
Прибиральниця – 1 
 
Характеристика музейного приміщення :
          -   Окрема будівля; 
          - Пристосоване;
          -   Індивідуальне газове опалення .
 
Характеристика захищеності музейних цінностей:
-  наявність та вид охорони   - охорона фізичними особами
-  наявність охоронно-пожежної сигналізації   - відсутня
-  наявність ґрат, металевих вхідних дверей     - відсутні
 
Загальна площа 207  (кв. м.), кількість кімнат    _9_ 
Топкова., санвузол.
Кількість експонатів:  загальна 3403   , оригінальних 1745__ .
 
Основні засоби:
 
Ноутбук (AsusX55A), сканер, принтер (EpsonL300)., відеокамера., DVD-диски-15.
Вітражі-столи -5.
Подіуми-7;
Столи-3;
Столи журнальні – 5;
Крісла театральні-24;
-  Стільці офісні-6;
-  Стільці-4;
-  Рами для вітражів – 53;
- Вітражі столи(скло) -36;
- Шафа книжкова-1;
- Радіатори- 17;
- Вогнегасники-6;
- Котел газовий Рівнетерм/40 – 1.
- Газовий лічильник-1;
- Водяний  насос-1.
- Лічильник води-1.
- Електролічильник-1.
- Часи настінні-1.
- Сигналізатор загазованості -1;
- Штори для вікон-7;
- Картини-22.
 
Основний фонд музею. Класифікація предметів основного фонду.
 
                                                                               
Фінансування музею
 
Заробітна плата – затверджено – 61 450,00; використано – 60 747,78.
Нарахування на заробітну плату – затверджено – 25 540,00; використано – 25 489,37.
Оплата комунальних послуг та енергоносіїв – затверджено – 26 765,00;використано – 16 463,18.