Веселинiвський район » Культура » Бібліотечна система району
Українська | Русский | English
Головна Перелік адміністративних послуг Запобігання корупції Учасникам АТО та членам їх сімей Я МАЮ ПРАВО! Інформація для користувачів з вадами зору

Бібліотечна система району

 

Веселинівська централізована бібліотечна система.

 

Використовуючи матеріально-технічну базу, спираючись на партнерські зв’язки та потенціал бібліотечних фахівців, ЦБС забезпечує вільний та необмежений доступ до інформації і бібліотечних послуг та створювала умови для всебічного розвитку кожного члена громади, не залежно від віку, релігійних переконань, соціального статусу, рівня знань, професійних і особистих інтересів.

 

Головні завдання бібліотек Веселинівської ЦБС

 

 • сприяння формуванню інформаційного суспільства,

 • забезпечення вільного та необмеженого доступу до інформації і бібліотечних послуг,

 • якісне та своєчасне бібліотечне та інформаційно-бібліографічне обслуговування з використанням досвіду бібліотек України та зарубіжжя,

 • впровадження сучасних інформаційних технологій та створення комфортних умов для навчання та дозвілля громади,

 

 

Мережа бібліотек

До мережі Веселинівської ЦБС входить 24 бібліотеки, саме:

 • Центральна районна бібліотека для дорослих – 1

 • Центральна районна бібліотека для дітей – 1

 • Міська – 1

 • Сільських – 21

Всі бібліотеки знаходяться на бюджетному утриманні.

У 2014 році бібліотечними установами Веселинівської ЦБС залучено 13585 користувачів, 55,9 % населення району, з них дорослих – 8394 осіб, молоді – 1713 осіб, дітей до 15 років – 3478 осіб.

 

Формування фондів

Сукупний бібліотечний фонд району на традиційних та електронних носіях інформації на 01.01.2015р. складає 196634 примірників.

Джерелом поповнення бібліотечних фондів ЦБС у 2014 році були:

 • Книги по державній програмі;

 • Книги по обласній програмі;

 • Книги з районного бюджету;

 • Дари від організацій, установ, фізичних осіб.

За 2014 рік до бібліотек району надійшло 4695 примірників,

Для поповнення фондів бібліотек ЦБС були використані:

 • кошти по державній програмі – 9058 грн. 59 коп.

 • кошти по обласній програмі – 4330 грн.

 • кошти з районного бюджету – 7000 грн.

 • в дарунок – 9515 грн. 76 коп.

 • з інших джерел – 14045 грн. 14 коп.

Загальна сума на придбану літературу становить 62869 грн. 22 коп.

Фонди ЦБС систематично поповнюються періодичними виданнями, які є оперативним джерелом отримання інформації з окремих питань.

Передплата періодичних видань в 2014 році становить 18919 грн. 73 к. (в т.ч. для дітей 6488 грн. 48 коп

 

 

Бібліотечні кадри району

 

Загальна кількість працівників по ЦБС становить 36 чол. З бібліотечною освітою працює 26 чоловік, що становить 76,4%.

 

Матеріально-технічний стан бібліотек

Статус бібліотек, як культурних та інформаційних закладів залежить від стану матеріально-технічної бази, який бажає бути кращим. І надалі по ЦБС продовжується робота по створенню бібліотек майбутнього – сучасних, привабливих, комфортних.

За рахунок спонсорської допомоги зроблені поточні ремонти в бібліотеках-філіях та в ЦРБ (коридор) на суму – 25793 грн

З 24 бібліотек ЦБС опалюється 14 бібліотек, що становить 58,3%.

Бібліотеки-центри вільного доступу до мережі Інтернет (Варюшинська,Подільська, Широколанівська) являються модельними бібліотеками бібліотечної системи.

 

 

Комп’ютеризація ЦБС

 •  

 • Комп’ютерний парк по ЦБС становить 18 комп’ютерів.

 

ЦРБ підключена до мережі Інтернет з 2010 року, а з грудня 2012 р. до мережі Інтернет підключено РДБ, Варюшинську, Подільську, Широколанівську бібліотеки-філії.

Завдяки програмі «Бібліоміст» в Веселинівській ЦБС створено 5 центрів вільного доступу до мережі Інтернет. За 2014 рік центри вільного доступу до мережі Інтернет відвідала 801 особа, кількість відвідувань становить 9298,

Відвідувачі бібліотеки мають можливість спілкування по скайпу зі своїми рідними та друзями. Також Скайп використовувався в масових заходах, в управлінській діяльності та методичній роботі.

Відвідувачі бібліотеки мають можливість спілкування по скайпу зі своїми рідними та друзями. Також Скайп використовувався в масових заходах, в управлінській діяльності та методичній роботі.

РДБ втілювала в життя цікавий проект «Презентація від автора», який дає можливість запрошувати до бібліотеки на зустрічі з читачами дитячих письменників області та України. Відбулися такі зустрічі з молодими київськими дитячими письменниками К. Єгорушкіною, Є. Пиріг, Т. Винник, маріупольським поетом Ф. Шишманом, миколаївською дитячою письменницею Л.Чижовою та з директором видавництва І. Гудим.

ЦРБ проводила Онлайн-зустріч з викладачами Миколаївського державного коледжу культури для учнів 11 класу Веселинівської гуманітарної гімназії і Веселинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з науково-педагогічною бібліотекою та з Миколаївським поетом В. Качуріним.

За допомогою мережі Інтернет протягом року :

 • виконано – 226 довідок

 • працевлаштувалися – 2 чол.

 • пройшли навчання на курсах комп’ютерної грамотності – 242 чол.

 • створено блог – 1 (Н-Катернівська б/ф)

 • бронювання квитків – 1 чол.

 • Придбання товарів через Інтернет-магазин – 6 чол.

Протягом року постійно поповнювалася новою інформацією Web-сторінка Веселинівської ЦРБ та блоги.

Створено та розміщено на YouTube відеоролик «Соціальне партнерство, як фактор успіху бібліотеки» (ЦРБ) та «Бібліотека: свято,що завжди з тобою» (РДБ).

В автоматизованій системі «Ірбіс»створено та поповнюються бази даних:

- БД «Електронний каталог нових надходжень»

- БД «Краєзнавча картотека»

- БД «Соціально-економічний портрет регіону».

П’ятий рік при Інтернет-центрі в ЦРБ працює Пункт доступу громадян до офіційної інформації, а з 2013 року в Варюшинській, Подільській та Ш-Ланівській бібліотеках-філіях.

З 2013 року при ЦРБ працює Дистанційний консультаційний центр для підприємців. Впроваджено нову форму навчання – вебінари.

 

 


Новосвітлівська б/ф –центр творчого розвитку дітей

 

Широколанівська б/ф- центр інформаційного забезпечення населення

 

Варюшинська –центр відродження та збереження культури

                                                    Гідні нащадки прадідів

Воїне, лицарю славний,

Ти зброю тримаєш в руках,

Щоб на нашу країну-державу

Злий не позарився враг.

Будь мужній і будь достойний

Ти слави своїх батьків,

Відважний вкраїнський воїне,

Нащадку славних віків.

 

6 грудня відзначається День Збройних Сил України. Це свято з'явилося завдяки відповідній постанові Верховної Ради, якою в 1993 році була відзначена друга річниця ухвалення закону «Про Збройні Сили України».

В цей день всі громадяни країни висловлюють свою повагу українським солдатам та офіцерам, які на сході України боронять мирне життя українців, а також  українські воїни-миротворці, які у складі багатьох місій ООН стоять на сторожі миру і порядку в зарубіжних країнах та своєю доблесної службою за кордоном створюють мужній образ українського солдата і сміливо виконують бойові завдання в гарячих точках по всьому світу.

3 грудня в  районному історичному музеї урок патріотизму розпочався з презентації «Історія Збройних сил України», яку показав історик-краєзнавець С.А.Шепета .

Молодший лейтенант С.С.Усліков, старший офіцер  відділу офіцерів запасу і кадрів РВК та С.І.Гончаров, провідний спеціаліст відділу комплектування РВК прокоментували презентацію про сучасне озброєння української армії.

Ю.П.Бурим директор районного історичного музею розповів про наших земляків - Героїв Радянського Союзу, воїнів-інтернаціоналістів, загиблих під час антитерористичної операції.

Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання               

Л.М. Гордович, завідуюча відділом обслуговування районної бібліотеки розповіла історію свята. Для присутніх була оформлена книжкова виставка «Не здолати України».

Учні 11-А класу Веселинівської ЗОШ і Ж.Л.Овчар, класний керівник привітали присутніх чоловіків з наступаючим святом, а військових словами вдячності та квітами.

                                               Онлайн-конференція

1 грудня завідувач сектору культури, національностей та релігій Веселинівської РДА Заворотній В.Б. та директор районного будинку культури Островська Є.І., прийняли участь у онлайн-конференції з питання впровадження територіальної реформи. Захід відбувся на базі Веселинівської ЦРБ.

Модераторами скайп-конференції були начальник та спеціалісти обласного управління культури національностей та релігій, учасниками стали керівники структурних підрозділів з питань культури Врадіївського, Братського, Очаківського, Веселинівського районів.

 

                                                    Засвіти свічу

25 листопада в Веселинівському історичному музеї відбулась година-реквієм «Засвіти свічу» (до Дня пам’яті жертв голодомору), для слухачів Університету третього віку. Цікаву інформацію надав директор  музею Бурим Ю. П., а Володимир Петрович Ткач, поділився своїми спогадами про ті страшні часи. Також до уваги присутніх було представлено відеоролик та книжкову виставку «Пам’ятаючи, не забути», яку підготувала бібліотекар Веселинівської ЦРБ Жорж М.К.

 

                                                        «А без села Поріччя , яка там Україна»

 12 вересня 2015 року Порічанською сільською бібліотекою було організовано історико - краєзнавчий круїз  «А без села Поріччя , яка там Україна». Бібліотекар розповіла дітям про  історію заснуваня села Поріччя ,легенди пов’язані з нашим краєм. До уваги маленьких користувачів бібліотеки  було представлено книжкову виставку "Мій край - землі квітучої краса ". Щоб зацікавити дітей читанням  в бібліотеці було проведено літературну лоторею . Діти діставали  з мішечка бочоночок  з листівочкою, в якій було написано назву та автора книги,яку кожен має  обов’язково взяти й прочитати. На  заключення заходу усі разом на  галявині з задоволенням переглядали яскраві дитячі книжки та журнали.

                                                                                                                    

   

 

 

                                                Шляхами партизанської слави 

Друга світова війна стала суворим випробуванням для України і пам’ять про загиблих буде вічно в пам’яті народній . І значним вкладом в перемогу над фашизмом була боротьба підпільників та партизанів. На території області діяло 110 підпільних організацій, партизанських загонів і диверсійно-розвідувальних груп. Їм і було присвячено годину патріотизму «Шляхами партизанської слави», яка відбулася в районному історичному музеї  21 вересня 2015 року до Дня партизанської слави.  Розпочав захід директор районного історичного музею Ю.П.Бурим. Історик-краєзнавець С.А.Шепета  розповів про повстансько-партизанський рух на Україні. Для учнів Веселинівської районної гуманітарної гімназії було показано кадри з документального фільму присвяченого руху опору на території України в період Другої Світової війни.  Завідуюча відділом обслуговування Веселинівської ЦРБ Л.М.Гордович розповіла про партизанський і підпільний рух на Миколаївщині. Директор районного історичного музею Ю.П.Бурим розповів про наших земляків – жителів Веселинівщини, які були членами партизанських загонів та підпільних організацій. Для присутніх було оформлено книжкову виставку «Підпільно-партизанський рух в Україні в період Другої Світової війни». 

 

 

 

 

 

                                                                           Літературні новинки

2015-й рік радує  виходом нових українських книжок. І, як завжди, є що почитати і для дорослих, і для дітей.

         17 вересня відбулася бібліоподорож «Дегустація літературних новинок» в читальному залі Веселинівської ЦРБ. Учасники, члени клубу «Книголюб», з задоволенням  приймають участь у заходах бібліотеки.Завідуюча відділом обслуговування Л.М.Гордович розповіла присутнім про нові книжки, які вийшли з друку в цьому році та зробила огляд  нової літератури українських авторів, що придбала бібліотека. Потім, як завжди, присутні обмінялися новинами, розповіли  про прочитане та обговорили цікаві книги.


Ювілейна конференція «Миколаївське регіональне відділення УБА: реалії та тенденції розвитку професійного середовища»

24 вересня 2015року на базі миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова відбулася ювілейна конференція «Миколаївське регіональне відділення УБА: реалії та тенденції розвитку професійного середовища».

В конференції взяли участь представники влади, директори районних ЦБС та представники громади.  Були розглянуті такі питання, як : «Діяльність влади на підтримку бібліотек: створюємо можливості для розвитку громад», «Сучасна бібліотека: напрямки інноваційного розвитку та партнерські взаємодії».Перед  початком конференції відбулася презентація районних ЦБС у рамках «Майданчика інновацій».

«Світ навколо тебе»

22 вересня для учнів 5-го класу Нововоскресенської ЗОШ  I-II ст. у рамках Тижня природних наук відбувся цікавий виховний захід  у вигляді еко-турніру «Світ навколо тебе». Подорож підготували і провели  бібліотекар Новоскресенської бібліотеки-філії  Синиця З.А. та бібліотекар відділу  обслуговування  Веселинівської центральної районної бібліотеки Юсипей О.О.

Метою завдання було перевірити  знання учнів з природознавства , сформувати у школярів екологічну культуру,стимулювати пізнавальний інтерес, бажання активно включатись у роботу з охорони й захисту об’єктів природи, розвивати емоційне сприйняття. Захід пройшов у творчій атмосфері, викликав інтерес та захоплення дітей,  «подорожуючих» в цікавій екологічній вікторині «Веселковими стежками».Бібліотека – твоє вікно у світ

Вже сімнадцятий рік підряд Веселинівська районна бібліотека для дітей разом з читачами відзначає Всеукраїнський День бібліотек. І цього разу в бібліотеці було людно та гамірно. Для наших читачів ми підготували різноманітну цікаву програму. Учні молодших класів разом з Чарівником здійснили незабутню подорож до міста Книгоград. Бібліопотягом вони мандрували і робили зупинки на станціях "Казкова", "Поетична", "Розважальна". Учні середнього та старшого віку в цей день могли спробувати себе в ролі бібліотекаря під час рольової гри "Сьогодні я бібліотекар". Для дорослих бібліотекарі проводили екскурсії бібліотекою, ознайомили з матеріалами портфоліо бібліотеки та демонстрували відео про роботу нашої бібліотеки "Свято, що завжди з тобою".

 

На хвилях бібліотечного життя

І знову 30 вересня, вся країна святкує Всеукраїнський день бібліотек. В рамках бібліотижня Веселинівською центральною районною бібліотекою  було проведено для веселинівської громади ряд цікавих та яскравих заходів. Члени клубу «Книголюб» прийняли участь у зустрічі з селищним головою О.В.Румянцевим, який розповів про територіально-адміністративне реформування громади. Для учнів 10-х класів Веселинівської ЗОШ І-ІІІ ст. було проведено огляд літератури «Літературні постаті - 2015» та огляд періодичних видань «Гортаємо сторінки журналів». Для старшокласників, членів клубу за інтересами «Ерудит», проведено день відкритих дверей «Бібліотека – світ нових можливостей» та показано відеоролики «Цікаво з бібліотекою: бібліотеки України та зарубіжжя». Користувачі бібліотеки, яким книга та бібліотека допомогли в житті, прийняли участь у бліц-опитуванні «Книга в руках успіху» та рекламній акції «Бібліотеці з любов’ю». 30 вересня працівники бібліотеки приймали святкові вітання та разом з своїми відданими читачами прийняли участь у флешмобі «У світ – через бібліотеку!». Протягом бібліотижня до уваги відвідувачів бібліотеки  було представлено книжкові виставки «Літопис бібліотеки» та «Книги в дарунок бібліотеці».

 

 

 

 

Наші звичаї, обряди та традиції

Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. З прадавніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови щодо способу життя. Вони закладені в українських звичаях, обрядах, фольклорі, адже в них світовідчуття та світосприймання нашого народу. Навіть після прийняття християнства українці зберегли багато своїх народних стародавніх звичаїв, тільки об’єднавши їх з релігійними. І сьогодні, через тисячі років, вже непросто виявити грань, де в українських звичаях закінчується стародавня культура, а де починається християнська.        

24 грудня в читальному залі районної бібліотеки відбулося чергове засідання клубу «Книголюб» присвячене святам грудня.

Завідуюча відділом обслуговування районної бібліотеки Л.М.Гордович розповіла про народні звичаї і традиції, перекази, вірування і легенди  святкування: 4 грудня — Введення до храму Пресвятої Богородиці – це християнське свято,  що знаменувало собою  початок зимового циклу обрядовості.  Казали:  Введення прийде, свят наведе.  І дійсно, після  Введення йшла низка дуже популярних у народі свят: 7 грудня — день Великомучинеці  Катерини, 13 грудня — День святого Андрія Первозванного.  Ми знаємо лише маленьку часточку ритуалів та обрядів "Андріївських вечорниць" наших предків.  Проте і досі "Андріївські вечорниці" — це веселе і колоритне дійство,  жарти і сміх, який охоплює  не тільки молодь, а й старше покоління.    14 грудня — день пророка Наума,  17 грудня — день Варвари Великомучениці,  18 грудня — день Преподобного Сави,  19 грудня — Миколи Чудотворця,  Миколи зимового,  22 грудня — День святої Анни (Ганни),  25грудня — Спиридона Сонцеворота.                 

Настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці смт. Веселинове ієрей Роман Михайлюк розповідав про житіє святих яких ми вшановуємо в грудні. Для присутніх бібліограф районної бібліотеки С.В.Красножон провела огляд літератури «Українці: свята, традиції, звичаї».

З ювілеєм , бібліотеко !

Символічно, що саме в день Віри, Надії, Любові і матері їх Софії (мудрості) відзначається Всеукраїнський день бібліотек . Сама назва – Всеукраїнський, свідчить, що це свято не тільки професійне, а загальнонародне, адже кожна людина хоча б раз у житті була у бібліотеці, а для багатьох вона стала рідною домівкою, бо без книги нема знань, поступу вперед. Тому з нагоди  65 - річниці Подільської бібліотеки 29 вересня в бібліотеці було проведено свято «Цей дивосвіт – бібліотека».

В цей день до бібліотеки завітали гості  - секретар сільської ради  Килюшик  Р.О., директор Будинку культури Григораш П.Г. , представник методичного центру   Веселинівської ЦБС -  Юсипей О.О., які привітали бібліотеку та її чарівну господиню Захарченко Л.В. та подарували книги та пам’ятні подарунки . Дітвора, найактивніші  читачі бібліотеки з задоволенням прийняли участь у конкурсах та вікторинах, солодощі були нагородою для переможців, а перемогла дружба. Вони  здійснили кругосвітну подорож на бібліотечному пароплаві  та дізналися багато нового і цікавого.

  

 

Моя душа – бібліотека

В цьому році у Піщанобрідської бібліотеки-філії Веселинівської ЦБС ювілей. За 65 років діяльності Піщанобрідської б/ф відбулося багато змін. Але бібліотека незмінно робила головне: залучала людей до знань, вчила їх мислити, читати, мріяти, ставала центром спілкування та інформації.  На святкування ювілею бібліотеки, 30 вересня, були запрошені активні читачі бібліотеки, вчителі, ветерани бібліотечної справи та представники методичного центру Веселинівської ЦБС тощо. Ведучою заходу була бібліотекар Піщанобрідської б-ф Л.А.Кисіль. З привітальним словом до учасників заходу звернулася заступник директора по роботі з дітьми Веселинівської ЦБС Г.Ф.Сєвач. Вона привітала всіх із святом, зробила в своєму виступі наголос на важливості книги і читання в житті людей, а також подякувала бібліотекарю Л.А.Кисіль за гарну організацію діяльності бібліотеки по пропаганді книги серед підростаючого покоління.

       Серед виступаючих з привітальним словом були також  Л.А. Новосад , колишній бібліотекар Піщанобрідської б/ф, котра майже 40 років свого життя віддала цьому закладу, директор Піщанобрідської школи С.В.Гуменюк . О.А.Чернецька , активний читач бібліотеки привітала усіх присутніх власним віршем, присвяченим улюбленій бібліотеці. Діти – самі найактивніші відвідувачі бібліотеки вітали всіх віршами та піснями. А ще вони мали змогу взяти участь в цікавих літературних конкурсах та іграх. Переможці отримали призи –закладки до книг. 

  

 

                     «Прекрасні тварини нашої країни». Презентація книги

29 вересня в Веселинівській РДБ відбулася презентація чудової книжки - збірки віршів «Прекрасні тварини нашої країни». Їі автор, дитячий поет Олексій Кваша, в липні 2015 року загинув в АТО на сході нашої країни.                                
    
  Учасниками презентації були учні 3-х класів Веселинівської ЗОШ. Бібліотекарі розповіли дітям про поета, використовуючи матеріали-спогади людей, що знали його і спілкувалися з ним. Переглянули відео його зустрічі з читачами Миколаївської обласної бібліотеки для дітей. Далі бібліотекарі і діти читали вірші автора і знайомились з ілюстраціями до книги автором яких є сам поет О.Кваша.

      Придбати книгу автора / 2 екземпляри/ нам допомогли батьки наших читачів, котрі відгукнулись на акцію бібліотеки по збору коштів на книжку поета і громадянина.

                                                                                                             Віват, бібліотеко! 

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек і святково прикрашена Миколаївська сільська бібліотека гостинно запрошувала всіх на бібліосвято «Віват, бібліотеко!». Користувачі бібліотеки вітали бібліотекаря Жукову Валентину Валентинівну, найкращі побажання лунали від щирих шанувальників книги. Маленькі читачі бібліотеки з задоволенням читали вірші, присвячені бібліотеці.

 

                                                                              Вереснева зустріч у бібліотеці 

1 вересня у Покровські сільській бібліотеці  відбулася «Вереснева зустріч у бібліотеці»,  яка була присвячену українській народній казці.

Захід розпочався з розповіді бібліотекаря про історію створення казок, які передавалися з вуст у вуста і були доступні великим і малим. Саме український народ завжди був багатий на талановитих оповідачів, саме від них залишилися нам тисячі чудових казок.

 

Малеча прийняла участь у казковій грі, конкурсі «Розумники та розумниці» - діти відгадували головних героїв, зображених на малюнках та з якої вони казки. Дуже сподобалася дітворі гра-вікторина «Пригадай казку» - вони навперебій вигукували назву казки, яку починала розповідати бібліотекар  

                                                                                             Старість – не вік, а стан душі    

 

1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей поважного віку. Не минуло це свято і мешканців стаціонарного відділення для людей поважного віку села Миколаївка. Для них було проведено свято «Старість – не вік, а стан душі». На захід завітали представники влади: заступник голови Веселинівської РДА Дрозд А.В., начальник управління соціального захисту населення Максимова Т., директор територіального центру соціального обслуговування Хрестюк П.Г.. завідуюча відділення Пишняк Г.А. та бібліотекар Миколаївської сільської бібліотеки Жукова В.В. привітали всіх зі святом, а старожилу Шаповалову Катерину Василівну – зі 100-літнім ювілеєм. Для всіх присутніх було проведено святковий концерт, лунали пісні та вірші у виконанні школрів.

  

 

 

 

                                                        Любов моя, бібліотеко

25 вересня 2015 року в Покровській сільській бібліотеці відбулося свято присвячене Всеукраїнському дня бібліотек, «Любов моя, бібліотеко!». Бібліотекар, Вдовиченко Н. В., розповіла дітям, учням 5-7 класів, про роль бібліотек у житті суспільства та значення книги у житті людини. Діти дізналися який шлях пройшла книга від каменю, глини, рослини, до сьогодення, що «Читати – це мудро, читати – це модно!».

З задоволенням діти прийняли участь у конкурсі знавців «З якої країни літературні герої?» та турнірі книголюбів «Мандри сторінками книг». Вони обговорювали улюблені книги та висловлювали свою думку про бібліотеку та читання.

Всім дуже сподобався вірш учениці 5 класу Ковальової Альони «Україна», який вона прочитала особисто. 

 


   Бібліотека та сім’я – партнерство заради майбутнього

Як зробити так, щоб бібліотека стала привабливою для дітей, а батьки зрозуміли, яким гарним партнером може стати бібліотека для успішного розвитку їх дитини? Ці та інші питання розглядалися під час проведення лабораторії творчої майстерності «Бібліотека та сім’я – партнерство заради майбутнього» на базі Кудрявцівської міської бібліотеки-філії Веселинівської ЦБС, центру відродження сімейних традицій. Нещодавно в бібліотеці було зроблено поточний ремонт за рахунок спонсорських коштів, чудово організовано інтер’єр, оновлено інформаційну та виставкову зони.

На захід було запрошено голову Кудрявцівської селищної ради Сліпіндяєву Г.М., начальника територіального відділу соціального захисту смт. Кудрявцівка - Яценко В. М., ветерана бібліотечної справи, бібліотекаря шкільної та залізничної бібліотеки Рамазанову О.М. та спонсора бібліотеки, депутата селищної ради Чумаченко О.М.

 Відкрила семінар директор Веселинівської ЦБС Левченко С.В., представивши слово гостям заходу. Презентація книгозбірні бібліотекарем Горбенко О.Г. супроводжувалася сценівками із життя бібліотеки, які чудово розіграли юні читачі. З консультацією «Організація сімейного читання в бібліотеці» виступила завідуюча методико-бібліографічного відділу ЦРБ Токар Л.Т., наголосивши на важливості спільного читання, яке благодатно впливає на всю родину та зміцнює духовні зв’язки в сім’ї. Досвідом роботи Веселинівської РДБ з питання співпраці з батьками юних читачів та навчальними закладами поділилася Сєвач Г.Ф. – заступник директора по роботі з дітьми. Бібліотекарі  ЦБС розповіли про свої досягнення та напрацювання.

В результаті проведеного заходу спонсор, депутат селищної ради Чумаченко О.М. пообіцяв Кудрявцівській бібліотеці-філії в подарунок комп’ютер та підключення до Інтернету.

                                      

 

 

З ювілеєм, Михайлівська бібліотеко!

90 річний ювілей відзначила Михайлівська бібліотека-філія, зібравши 6 жовтня своїх найкращих помічників та друзів на бібліотечне свято «Цей дивний світ – бібліотека!». За роки існування книгозбірні відбулося багато змін і сьогодні бібліотека стала дійсно культурним та інформаційним центром в селі, привабливою та сучасною завдяки бібліотекарю Івановій Світлані Володимирівні, її творчості та любові до своєї професії.

З привітальними словами виступили голова Кудрявцівської селищної ради Сліпіндяєва Г. М., завідуюча методико-бібліографічного відділу Веселинівської ЦРБ Токар Л. Т., директор Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ст. та спонсор бібліотеки Стоянова О. Т. і Белінська С. А., ветеран бібліотечної справи Дяченко Г. Д., подарувавши ювіляру пам’ятні подарунки та книги.

Господиня бібліотеки Іванова С. В. організувала чудове свято для всіх гостей, подякувавши всім, хто допомагав їй у відродженні бібліотеки. Подяками від керівництва Веселинівської ЦБС були нагороджені спонсори Стоянова О. Т., Бєдна С. Л., Белінська С. А., Муріна Н. О., Іванов С. І., Перегняк Г. М та Перегняк П. Г.

Чудовий концерт було підготовлено місцевими виконавцями Студзінською О. О. та Пащенко Г. М., лунали пісні та вірші від юних читачів бібліотеки. 

 

Комп’ютеризація сільських бібліотек Веселинівської ЦБС продовжується

Сучасна бібліотека сьогодні – це не лише культурний та інформаційний осередок, це інноваційний центр, в якому кожен зможе знайти потрібну інформацію і заняття до душі. Тому, потреба в комп’ютеризації бібліотек – це не данина моді, це життєва необхідність в умовах глобального прогресу.

         Імідж Кудрявцівської бібліотеки-філії значно підвищився після здійснених перетворень. Спонсор бібліотеки, депутат селищної ради Чумаченко Олег Миколайович подарував книгозбірні комп’ютер. Широкі можливості бібліотеки та Інтернету в сукупності, породжують безмежний океан інформаційного потоку на допомогу задоволенню потреб в інформації кожної людини.