Веселинiвський район » Культура » Музейна справа
Українська | Русский | English
Головна Перелік адміністративних послуг Запобігання корупції Учасникам АТО та членам їх сімей Я МАЮ ПРАВО! Інформація для користувачів з вадами зору

Музейна справа

 

 

Заснування районного історичного музею.

Районний Історичний музей (історико-краєзнавчий) відкрито 8 травня 1991 року. Розташований в центрі Веселинового. Площа музею складає 207 м.кв. В 9-ти залах музею розміщено більш як 3000 експонатів з них оригінальних прбл. 1600. Робота по створенню музею почалася ще задовго до цієї дати, ще в 1978 році.

Групу ентузіастів складали члени виконкому Районної Ради, обласного Управління Культури та районного відділу культури, освітянських закладів (школи, ПТУ) - Головатий Анатолій Олексійович, Дейнега Олександр Климентійович, Кугук Федір Опанасович- колишній голова рай. ради ветеранів, Подима Микола Петрович (Перший директор краєзнавчого музею), Пєтухова Надія Леонтіївна, Гладкова Надія Семенівна, працівники районної бібліотеки, це були також жителі селища та району – учні, вчителі шкіл їх батьки, ветерани та учасники війни. Саме ці люди старанно на протязі багатьох років збирали й оберігали навіть найменшу згадку про минуле рідного краю, нашої землі.

Вагомий внесок у справу відновлення роботи музею внесли всім відомі нам люди Коваль Олександр Іванович, Мирненко Сергій Дмитрович, Добріца Володимир Михайлович, Ратушняк Лідія Григорівна. Музей відчинив двері після довготривалого ремонту (2008 р.), в який вклали і свою частку такі керівники як: Румянцев Олександр Валерійович – на той час директор ВАТ Колосівський Елеватор (значна частина фінансування), Ідзиковський Анатолій Сергійович, Чухлєб Володимир Семенович – директор ЗАО Веселинівський Завод Сухого Знежиреного Молока, керівник ВАТ „Мрія” – Кадейкін, підприємство „Спецмонтаж” керівник Пекельний. Свою частинку душі у розвиток музейної справи вклала і колишній директор музею Румянцева Людмила Василівна - створення нових стендів, надходженню нових експонатів, внутрішній інтер’єр музею.

Музей підпорядковано сектору Культури національностей та релігій Веселинівської Райдержадміністрації. Його двері завжди відкриті для всіх бажаючих торкнутися душею та розумом до пам’яток історії та культури, побуту, мистецтва, декоративно-прикладного мистецтва Веселинівщини.

Увійшло у систематику проводити на базі музею виставки картин аматорів-художників, робіт майстрів народної творчості Веселинівщини, уроки мужності серед старшокласників, конференції, тематичні заходи, музейні уроки.

Найбільше уваги приділяється вшануванню пам’яті учасників та ветеранів Великої Вітчизняної війни, воїнам інтернаціоналістам, збирається матеріал за учасників Веселинівщини в зоні АТО. Часто проходять зустрічі за круглим столом, ветеранів війни та праці, збирається рада Ветеранів. На базі музею з березня по листопад проходять кожної неділі засідання Університету третього віку спільно з Територіальним центром соціального обслуговування населення., та районною бібліотекою.

На базі музею працює історико-краєзнавчий гурток (керівник – історик та краєзнавець – Шепета С.А.), де учні 6-11 кл. гімназії та Веселинівської ЗОШ І-ІІІ ст.. займаються краєзнавчою роботою, поглиблюють свої знання з історії України та рідного краю, проводиться туристично-дослідницька робота. Метою діяльності гуртка є також розкрити сучасні культурно-економічні, суспільно-політичні процеси, що проходять на Миколаївщині;

При музеї діє Рада складена з вчителів, бібліотечних працівників, вчителів гуманітарної гімназії, учнів, ветеранів праці.

Щороку його відвідують сотні людей з різних куточків району та області України, а також Росії, Молдови, Білорусії, Польщі, Німеччини, Латвії проходить багато екскурсій для різних вікових категорій населення.

 

Відкриття Веселинівського районного краєзнавчого музею 8 травня 1991 р.

Слово має організтор та головний із засновників музею – Головатий Анатолій Олексійович

 

 

Сучасний вид Веселинівського історичного музею